Karadeniz Pet

Limon kuşumu yeni sahiplendim 3 4 aylık diye biliyorum erkek bir kuş ama şimdi fark ettim bilenler lüfen baksın çok korktum

Daha önce yapmadıysanız zaten elle besleme aparatınız yoktur. Birde şu an paniklediniz biraz. Kursağı boş ise mamayı gagasının kenarından 1-2 damla şeklinde verin ve yutmasını bekleyin. Sabah erkenden hekime götürün, bu aşamada iyileşir.

Evet maalesef. Hepsi için konuşmayım ama denk geldiklerim böyle. Benim kuşlarımdan bir tanesi bana bu şekilde geldi. Sokaktaki kuşlara buğday almaya gittim. Bir tane ayağı sakat yavru kuş tele tırnamış bana bakıyordu. Sordum bu kuş nasıl oldu diye, ayağı sakat kimse almıyor filan, kafasını koparcam onun dedi. Alıp veterinere götürdüm. Ayağı düzelmedi ama hala hayatta çok şükür.
Çok üzüldüm. Öyle insanların hayvanlarla ilgili bir iş yaptığına inanamıyorum. İnşallah ahirette cezalarını fazlasıyla çekerler 🙏 çünkü bu dünyada maalesef kötü insanlea bir şey olmuyor.
Daha önce yapmadıysanız zaten elle besleme aparatınız yoktur. Birde şu an paniklediniz biraz. Kursağı boş ise mamayı gagasının kenarından 1-2 damla şeklinde verin ve yutmasını bekleyin. Sabah erkenden hekime götürün, bu aşamada iyileşir.
Hocam şırınga ile beslicem demişti. Uygun olur şırınga ile yapabilir

Yine dikkatli olun. Şırıngayı mamayla doldurduktan sonra ağzını açıp tüm mamayı bir anda basmayın sakın. Gagasının kenarından ya da gagayı açablirseniz hemen ucundan 1-2 damla şeklinde ve devam etmek için yutmasını bekleyin.

Çok üzüldüm. Öyle insanların hayvanlarla ilgili bir iş yaptığına inanamıyorum. İnşallah ahirette cezalarını fazlasıyla çekerler 🙏 çünkü bu dünyada maalesef kötü insanlea bir şey olmuyor.

Hocam şırınga ile beslicem demişti. Uygun olur şırınga ile yapabilir
Ben bu işi yapanlara karşıyım. Alanların çoğu, kuş beslememiş, en ucuz ve masrafsız olduğunu düşünüp, evde küçük çocuğu hayvanlara alışsın diye alıyor. Ya hava akımında bırakıyor, ya yanlış besliyor. Çevremde çok kişiyi vazgeçirdim. Çocuğum alışsın hayvanlara bir kuş alayım diyorlar. Aslında çocukları için daha kötü oluyor. Kuşa iyi bakamıyorlar, sonuç malum. Çocuk çok üzülüyor.

Ağzını kasmış asla açtırmıyor dengede de duramıyor tepki veremiyor bile korkmaya başladm

Ben bu işi yapanlara karşıyım. Alanların çoğu, kuş beslememiş, en ucuz ve masrafsız olduğunu düşünüp, evde küçük çocuğu hayvanlara alışsın diye alıyor. Ya hava akımında bırakıyor, ya yanlış besliyor. Çevremde çok kişiyi vazgeçirdim. Çocuğum alışsın hayvanlara bir kuş alayım diyorlar. Aslında çocukları için daha kötü oluyor. Kuşa iyi bakamıyorlar, sonuç malum. Çocuk çok üzülüyor.
Aslında bende bu işi çok tasvip etmiyorum ama kendimde gidip aldığım için bi kötü hissetmedim değil.
Kesinlikle haklısınız, çoğu kişi alıp köşeye atıyor, kafesten hiç çıkartmayanlar bile vardır. Çocukların oyuncağı ediyorlar. Halbuki kuşlar evin bir bireyi ve bebek gibiler. Biz gözümüz gibi bakıyoruz. Ödümüz kopuyor hasta olursa veteriner bulamıcaz diye. Gerçi; biz gözümüz gibi bakınca hastalıktan kurtulmuyor, ilgisiz olanların bazen canavar gibi oluyor kuşları. Sakınan göze çöp batıyor gerçekten 🤦🏻‍♀️

Dengede duramıyor oluşu çarpmadan dolayıdır. Kursağı nasıl, yem taneleri elinize geliyhor mu?

Sabahtan veteriner hekimleri arayın. Kanatlılardan özellikle muhabbet kuşlarına bakıyolar mı sorun. Veterinerler genellikle kedi, köpek bakıyorlar. Kuşlardan anlayan hekimler çok az.

PETKİNG VETERİNER KLİNİĞİ
Veteriner

DİYARBAKIR'IN EN DONANIMLI VETERİNER KLİNİĞİ💻🟢7/24 ACİL🏥
👨‍⚕️Vet.hek. Uğur & Zehra FİDAN🩺
🟢📞+90 (542) 423 88 98​

Burayı şimdi buldum. 7/24 acil de bakıyorlarmış. İmkanınız yoksa bile biraz zorlayıp kesinlikle götürün. Bu aşamada hekim görürse iyileşeceğine inanıyorum.

Videosunu ekler misiniz? Kuş yoruldu birde bu saatte kadar, iyice streslendi
Tamam
PETKİNG VETERİNER KLİNİĞİ
Veteriner

DİYARBAKIR'IN EN DONANIMLI VETERİNER KLİNİĞİ💻🟢7/24 ACİL🏥

👨‍⚕️Vet.hek. Uğur & Zehra FİDAN🩺

🟢📞+90 (542) 423 88 98​

Burayı şimdi buldum. 7/24 acil de bakıyorlarmış. İmkanınız yoksa bile biraz zorlayıp kesinlikle götürün. Bu aşamada hekim görürse iyileşeceğine inanıyorum.

Sabahtan veteriner hekimleri arayın. Kanatlılardan özellikle muhabbet kuşlarına bakıyolar mı sorun. Veterinerler genellikle kedi, köpek bakıyorlar. Kuşlardan anlayan hekimler çok az.
Göğüs kafesii elime geliyor sivri ve sert kuruluk var kuşta maalesef geç anladık ve durumu çok kötü

Geri