Karadeniz Pet

3 aylık kuşum ?

Acil yardım kusum hapsırıp duruyor ya bunun derdi bitmiyorrr neden hapsırıyor hasta mı[emoji20]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sürekli ve sulu bir şekilde hapşuruyorsa soğuk algınlığı olabilir ancak bazen hapşuruyorsa tüylerini kaşıdıktan sonra falan hapşuruyolar genelde.

Benim kuşum da ara da bi hapşırıyor 3 5 kere be her yere su atıyor ağzından ama birseyi yok

LG-D693TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bacakları böyle mi... Sohbetten pek 1şey anlamadım

Ekli dosyalar

• DSC01250.JPG
    DSC01250.JPG
    788.1 KB · Görüntüleme: 15
  • DSC01255.JPG
    DSC01255.JPG
    794.1 KB · Görüntüleme: 14
Usttekı resmdekı gıbı

Bacağı çıkmış olabilir.... Bize de bu kuş başkasından geldi... Bacağı bi şekilde çıkmış ya tülden dolayı ya da başka sebepten ... Tabi etrafımda uzman veteriner olmayınca avisol, kraker, sevdiği yemler verince biraz düzeldi... Bence kuşunuz hasta değil ama biraz daha özenle bakın :) Bu ise şimdiki hali ...

Ekli dosyalar

• DSC01737.JPG
    DSC01737.JPG
    794 KB · Görüntüleme: 15
  • DSC09274.JPG
    DSC09274.JPG
    820.3 KB · Görüntüleme: 16
Kuşunuzun ayakları sağlam bence

Evet aynı sızınkı gnı duruyor gobegı asagıda ayakları yere paralel baska kuslar hatta kardeslerı canavar gıbı dımdık duruyorlar

Peki gecelerı sulugunu boşaltmasına ne dıyorsunuz butun tülü su yapıp sulugunu bosaltıyor pskopat mı bu [emoji87]

Geceleri kuşlar görmez olduğu yerde kalır uyur... Bence kafesinizin yeri eğik ya da suluğunuz çatlak ...

Ama gunduz olmuyor sızsa gunduz de sızar[emoji85]

Suluğunuzu değiştirip tekrar gözlem altına alın aynısı oluyorsa uzmana başvurun ....Bende size bi soru soracağım kuşunuzu ne zaman uykuya bırakıyorsunuz ?

Kuşun oyun oynuyor olabilir

Aksam 11 gıbı bırakıyorum en erken en gec de 12

Çok yanlış yapıyorsun ... Resmen kuşu ölüme götürüyorsun.... 10-12 Saat uyku ihtiyaçları var onların... Doğaya uygun olarak hava karardıktan en geç 1 saat sonra sakin bi odaya koyup kafesi kapatacak kadar üstüne koyu renk ince bez parçası örtüp karanlık odada uyutman gerek...akşam 8-9 gibi

Yavru dıye mı yoksa butun kuslar ıcın mı gereklı bı de gun ıcınde de cok uyuyor heralde uykusunu alamadıgı ıcın cok hareketsız oluyor cok tesekkur ederım gercekten bırdaha oyle yapmayacagım

aynen uykusunu alamadığı için gün içinde enerjik olmazlar. Elinden geldiğince kuşunu doğal ortamındaymış gibi hissettir . ..

Her gun 1 saat kadar odaya salıyorum kondugu yerde resmen saatlerce kalacak gıbı ben ustune gtmesem ucmuyor boyle degısık bır kusla hayatımda karsılasmadım desem yerıdır

Geri