Karadeniz Pet

7 yumurtadan sadece 1 tanesi çıktı

Serhat Tunalı

Yeni Üye
Hayırlı günler herkese. Benim yumurtalar 7 tane. 1 tanesi 3-4 gün önce çıktı. fakat diğerlerinde herhangi bir kıpırtı yok. kuşum ilk yumurtasını yaptıktan sonra ikinciyi 4-5 gün sonra yapmıştı. acaba ondan dolayımıdır yoksa başka bir sebebimi var. yardımcı olurmusunuz lütfen........

İlk yumurtadan sonraki 1 veya 2 tanesi boş olduğundan çıkmamış olabilir.En mantıklısi biraz daha bekleyin.Çünkü forumda günü geçtiği zannedilerek kırılıp içinden yavru çıkan yumurtalar var.Varsın bir kaç gün fazla yatsin bi şey olmaz.

Yumurtalar şeffaflığını kaybedip koyulaşmaya başladıysa içinde yavru vardır. Yumurta içindeki embriyo büyüdükçe yumurta koyu beyaz olur. Hatta beyaz üzeri hafif açık mavi gibi bir renk alır. Biraz daha beklenmesi konusundaki görüşe ben de katılıyorum.
Biraz daha bekledikten sonra ışıkla yumurta kontrolü yapabilirsiniz. Ben cep telefonumun kamera ışığını kullanarak 4-5 günlük yumurtaların dolu mu boş mu olduğunu kontrol ediyorum. Boş yumurtaları eliyorum. Kuşlarınız yumurtların ellenmesinden rahatsız olmuyorsa siz de kontrol edebilirsiniz. Yanılmıyorsam forumda ışıkla yumurta kontrolü konusu vardı. Oradan dolu ve boş yumurta ayrımını öğrenebilirsiniz.

Hava sicak bendeki cekde 7 yumurtadan 2 si doluydu 5 ini attim 2 side belki cikar velki cikmaz disi huzursuz gibi

Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim. Cumleten bayraminiz mubarek olsun.