Karadeniz Pet

8 aydır cinsiyetini anlamadık ! Sizce ??

Hakan24

Meraklı Üye
Merhaba ,
Kuşları alalı 8 ay oldu. Dişi mi erkek mi halen bilmiyoruz. Yardımcı olabilir misiniz ? @Ayhan OTÇUOĞLU abimde bakabilirse ne mutlu bana ...
IMG_6508.JPG

Dişiye benziyor. Güle Güle besleyin. O mutasyonda pembe cereli erkeklerde olabiliyor. Ama kafanın şekli daha çok erkek gibi. Yakınlarda varsa başka bir kuşla aynı kafese alın hareketlerini takip edin. Çok ötüp kur yapıyorsa erkektir.
Farklı fotoğraflarda atabilirsiniz.

Dişiye benziyor. Güle Güle besleyin. O mutasyonda pembe cereli erkeklerde olabiliyor. Ama kafanın şekli daha çok erkek gibi. Yakınlarda varsa başka bir kuşla aynı kafese alın hareketlerini takip edin. Çok ötüp kur yapıyorsa erkektir.
Farklı fotoğraflarda atabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim cevabınız için . Aslında bi kuşum daha var erkek. İkisini birlikte almıştım. Aldıktan 2-3 ay sonra diğer kuş buna çok saldırınca ayırmak zorunda kaldım. Şimdi çift haneli kafeste ayrı duruyorlar. Bu diğerine göre daha hareketsiz ve çok ısırıyor :)
IMG_6515.JPG

IMG_6511.JPG

Çok teşekkür ederim cevabınız için . Aslında bi kuşum daha var erkek. İkisini birlikte almıştım. Aldıktan 2-3 ay sonra diğer kuş buna çok saldırınca ayırmak zorunda kaldım. Şimdi çift haneli kafeste ayrı duruyorlar. Bu diğerine göre daha hareketsiz ve çok ısırıyor :)
Ekli dosyayı görüntüle 14463
Ekli dosyayı görüntüle 14464
Aslında cevabı kendiniz veriyorsunuz diğerine göre daha sakin ve ısırıyor dediniz.
Dişi kuşlar erkeğe göre daha agresif ve durgun olurlar ayrıca ceresine bakıldığındada dişi olduğunu görüyorum :)

İşte bende sizin gibi böyle kararsızım. Erkek diyende var dişi diyende ??!!

erkeğede benziyor dişiyede çok tuhaf bir kuş petshopa mı gösterseniz ?

Hormonal bir bozukluğu olan erkek. En mantıklısı bu geldi bana. Ara ara havuç keten tohumu nijer verin bir haftaya maviye dönmesi lazım. Dönmezse üremede de problem olabilir.

Geri