Karadeniz Pet

Acil yardima ihtiyacım var Allah rızası icin

yigit bostancioglu

Yeni Üye
abilerim kardeslerim Allah rizasi icin yardim edin bana cok tatli bir ese sahibim fakat tam 4 gundur canima disiye bir haller oldu yem yemez tunekte yada yuvanin icinde devamli kabarik bir sekilde durur oldu fakat kafese yaklastigimda kabarikligi gecip tunekten tunege hopluyor kafesten uzaklasinca tekrar kabariyor kanatlari ve kuyrugu dusuk durumda foto yukleyemiyorum mobil oldugum icin lutfen bi akil verin hemen veterinere gotureyim

Kuş ishal mi peki

Hemen veterinere götür ama fotoğraf görmeden bişey söliyemiyecem çünkü kabarıklık bir çok hastalığın belirtisidir. Ayrıca yemde yemiyorsa sorun vardır o halde.

Ishal degil ama diskisi acik renk ve normalden cok minicik degil yani bugun kuscu bir arkadasima abime sordugumda yumurta hazirliyordur o yuzden kabariktir gogusune bak bicak sirti varmi uflemene gerek yok disardan bile anlasilir dedi baktim oyle bir sey yok

aslında yumurta olma ihtimali var siz yinede veterinere götürün

çok sıkıntı yapmanıza gerek yok.şuan benim bütün yavrularım hep kabarık ve uyuyorlar.dişi kuşunuz yumrta yapacak olabilir doğrudur.

Ayni kabariklij erkektede var ama o yem yiyor su iciyor sadece tunekteyken sirt ve kanat tuyleri kabarik disimdeki tek fark disimin kanatlari ve kuyrugu dusuk

Dişinin kanatları ve kuyruğu düşük ise yumurtlayacaktır .

durdukları yer soğuk mu

yumurtlamaya-haz%C4%B1r.jpg

Dişin bu öndeki kuş gibi ise kesin doğurucaktır.

yumurtlayacaksa sağlıklı yumurta ve yavrular dilerim

Kuşun kuyruğu havaya inip kalkıyosa kanatlarda bu fotodaki gibi yanlara düşük ise kesinlikle yumurtlayacaktır. Sen hiç çiftleştiklerini gördünmü ?

yumurtlayacaksa sağlıklı yumurta ve yavrular dilerim

Cok sagol dostum disiyi elime aldim optum kokladim kafese biraktim yemlige gitti azda olsa yemlendi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:40 -->-> Daha önceki mesaj 22:39 --

Kuşun kuyruğu havaya inip kalkıyosa kanatlarda bu fotodaki gibi yanlara düşük ise kesinlikle yumurtlayacaktır. Sen hiç çiftleştiklerini gördünmü ?

Hic denk gelmedim ciflestiklerine ama erkek baya iliman disiye

Sanirim sanirim yumurtlyacak alt kismi baya bir sismis kabuklu findik buyuklugunde kurban oldugum Allahim hepimize saglikli yavrular nasip eder insallah

Foto atın , fakat eğer yem yemiyorsa erkeğiniz de onu beslemiyorsa , kuşunuz da ur vardır . Tedavisi yok gibi birşey . Ben aynı şekilde bir dişiye sahiptim hatta sevinmiştim yuva içinde uyuyor ne güzel diye ama 2 gün sonra ur olduğunu anladım ayrı kafese aldım , diğer kafeste sabahına vefat etti. Son günlerinde aşırı yem yiyordu daha doğrusu yemeye çalışıyordu , inşallah sizinki de öyle değildir. Siz bir foto atın daha net ve kesin konuşalım , çünkü böyle olasılıklar dışında hiçbir şekilde yorum yapamıyoruz...

Foto atın , fakat eğer yem yemiyorsa erkeğiniz de onu beslemiyorsa , kuşunuz da ur vardır . Tedavisi yok gibi birşey . Ben aynı şekilde bir dişiye sahiptim hatta sevinmiştim yuva içinde uyuyor ne güzel diye ama 2 gün sonra ur olduğunu anladım ayrı kafese aldım , diğer kafeste sabahına vefat etti. Son günlerinde aşırı yem yiyordu daha doğrusu yemeye çalışıyordu , inşallah sizinki de öyle değildir. Siz bir foto atın daha net ve kesin konuşalım , çünkü böyle olasılıklar dışında hiçbir şekilde yorum yapamıyoruz...

Erkek baya bir besliyor disiyi yem olsun mama olsun devamli kusuyor disiye diside sadece yem yiyecegi zaman hareketleniyor ve yuvayi terk ediyor dun aksam ve bu saate kadar baya bir gozlemledim yumurta kabugu gaga tasini bayagi bir kemiriyor en son gece yuva icinden tuhaf tikirtilar geliyordu cok sıkta bakmak istemiyorum canima rahatsiz olmasin diye

Erkek baya bir besliyor disiyi yem olsun mama olsun devamli kusuyor disiye diside sadece yem yiyecegi zaman hareketleniyor ve yuvayi terk ediyor dun aksam ve bu saate kadar baya bir gozlemledim yumurta kabugu gaga tasini bayagi bir kemiriyor en son gece yuva icinden tuhaf tikirtilar geliyordu cok sıkta bakmak istemiyorum canima rahatsiz olmasin diye

Aynen sık kontrol etmeyin ama bu anlattıklarınız yumurta belirtisi , siz isterseniz bir foto ekleyin daha net konuşalım. İnşallah bir problemi yoktur kuşunuzun.

Geri