petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Acil yardıma ihtiyacım var (Resimli)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Enes Drmz tarafından 7 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Enes Drmz
    Gizli

Enes Drmz Guest

Merhabalar arkadaşlar ;
    Kuşum yani ''Duman" 2 aydır bende yeni yeni 1 haftadır ucuruyorum fakat ucarken gerçekten sert sekilde duvara veya televizyon masasına carpıyor.Bişey olacak diye korkuyorum bazende 2 ay olmasına rağmen hala alışamamasını yabaniliğine bağlayıp götürüp petshopa verip yeni bi yavru alasım bile geliyor.
    Bugun yine ucarken televizyon masasına sert bi şekilde çarpıp yalpaladı..

Kuşum kaç aylık ? ve 2 aydır bende ne elime ucuyor nede dogru duzgun ucabiliyor... Elime alışık kafeste veya dısarıda elime alacagımda hiç bir tepki vermiyor direk geliyor.Birde kanatlarda veya kuyrukta bir sıkıntı varmı ?

Sizden ricam samimi yorumlarınızı eksik etmemeniz
    Kuşum kaç aylık ?
    Daha çabalıyımmı yoksa yeni kuş yolunamı başvurayım ?

Buda birkaç foto

2. loli poya

loli poya New Member

Beğenileri:
    0
    Sanırım 4-5 aylık erkek.Kafasını sert bir şekilde çarpmaya devam ederse,beyin kanaması veya iç kanamadan ölebilir.Dikkat edin.Bırakın dursun kafesinde.İsterse çıksın.

3. Enes Drmz
    Gizli

Enes Drmz Guest

Hocam ben eğlenecek kuş istiyorum gerekirse verir yenisini alırım ama alıştım kerataya yorum için tşk

4. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kanadı kesik değilse kanatlarında sorun var kuşun

5. Enes Drmz
    Gizli

Enes Drmz Guest

Valla " Onur Kuzukıran " kardeşim ben hiç kanat veya kuyrugu ellemedim görünüştende belli ediyor sıkıntılı olduğu..

6. Tunç ÇAĞATAY
    Gizli

Zaten hayvan hırpalanmış pet shop götürürseniz yazık olur üstelik pek fazla para etmez bu hali ile.

Vitamin ve kaliteli yem kullanın düzelir tüy dökümüne

7. Enes Drmz
    Gizli

Enes Drmz Guest

Sayın " Tunç Çağatay " hocam ilk aldıgımda görmeniz lazımdı 2 ayda düzelmesi gerekirdi dusunuyorum yemim 4 çeşit yem karışımı olarak veriyorum.

8. Tunç ÇAĞATAY
    Gizli

Tüy değişimi için tüye girmesi lazım o yüzden kış geliyor yakındır tüye girmesi sizde gözlemleyin kafesinin altında tüyler felan var ise girmiştir tüye.

9. Enes Drmz
    Gizli

Enes Drmz Guest

Yok hocam herhangi bir tüy dökümü yok kuyruk ve kanatlardan dolayımı uçamıyor ?

10. Tunç ÇAĞATAY
    Gizli

Aynen o yüzden.

11. Enes Drmz
    Gizli

Enes Drmz Guest

Olmazsa tanıdık birisine verip yeni bir kuş alacağım çünkü iyice sıkıldım artık milletin 2 ayda neler yaptıgı ortada bizimki sadece elimden yem yiyiyor...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:57 -->-> Daha önceki mesaj 16:19 --

Okuyan arkdaşlar bi yardımcı olursa nasıl tüy döktürebilirim ?

12. uğurbahçeli

uğurbahçeli New Member

Beğenileri:
    0
    Ben yeni basadigim zaman zaman kuslarima nijer tohumunu fazla vermisim fazla ve uzun sure kuslarin surekli tuyleri dokuluyordu nijet vermeyi kesince tuyleri normele dondu simdi bu bir tesadufte olabilir yada gercekten nijeri fazla verinde tuy dokuyor bilemiyorum kusunuza nijer verinde diyemem belki bir zararı olur ama ben boyle birsey yasamistim siz en iyisi yeni bir kus alin bunuda pet shop a fln vermeyin yazik olur bir ese dosta hediye edin

13. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    kuş 5-6 aylıktan büyük gibi geldi bana tüy dökümünden sonra düzelir biraz alışması lazım odaya benim kuş 1 aydır duruyor hayla çoğu yere çarpıyor kuş uçamadığı için oluyor kanatları kısa ve kesilmiş bu kuşun kanatları.

14. Enes Drmz
    Gizli

Enes Drmz Guest

Allah bu petshopçuları bildigi gibi yapsın hocam... Aldıgımda 1 aylık yavru dedi ilk kuşum olunca bende bilgisizim inandım 1 ay beklettim evde alışsın diye 2 gün ard arda bıraktım ucamıyordu dedim yavru kanatları daha olmamıştır.Fakat petshopcunun dedigine göre 3 aylık olması gerekirken 6 aydan büyük yorumu geliyor bu kuş artık cok zor konusur ve 6 ay uzeri olmasına ragmen kanadı ve kuyrugu daha oluşmamış gercekten bayağa üzüldüm versem kalsamı kararsız kaldım...

15. tempusfugit

Beğenileri:
    0
    Dostuk kus tuye girmis. Arkadaslar dikkatli bakmamislar. Kafasinda yeni cikan tuylerin kapsullerini gorebilirsin. Ayrica 2. Tuyune giriyor. Bu da kiin hemen hemen 4 aylik oldigunu gosterir. Kusu eline alip oynasip hirpalama. Tuyden cikincaya kadar birak kendi haline vitamin takviyesini yap mamayi kes. Boyle oynamaya devam edersen tiyden cikamaz hep boyle bicimsiz kalir.. yazik olur kusa..

16. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    1 2 hafta bırak kendi haline kafestende çıkarma uçamaz tabi kanat ve kuyruk tüyleri eksik duruyor tüyede girmiş vitamin ver kuşa toparlasın kendini tüyleri çıksın ondan sonra ilgilenirsin tekrardan dışarıda şimdilik kafese elini sokmadan kafesin yanına gidip sessizce konuş

Sayfayı Paylaş