Karadeniz Pet

Acil yardıma ihtiyacım var (Resimli)

• Konbuyu başlatan Enes Drmz
  • Başlangıç tarihi
E

Enes Drmz

Guest
Merhabalar arkadaşlar ;
Kuşum yani ''Duman" 2 aydır bende yeni yeni 1 haftadır ucuruyorum fakat ucarken gerçekten sert sekilde duvara veya televizyon masasına carpıyor.Bişey olacak diye korkuyorum bazende 2 ay olmasına rağmen hala alışamamasını yabaniliğine bağlayıp götürüp petshopa verip yeni bi yavru alasım bile geliyor.
Bugun yine ucarken televizyon masasına sert bi şekilde çarpıp yalpaladı..

Kuşum kaç aylık ? ve 2 aydır bende ne elime ucuyor nede dogru duzgun ucabiliyor... Elime alışık kafeste veya dısarıda elime alacagımda hiç bir tepki vermiyor direk geliyor.Birde kanatlarda veya kuyrukta bir sıkıntı varmı ?

Sizden ricam samimi yorumlarınızı eksik etmemeniz
Kuşum kaç aylık ?
Daha çabalıyımmı yoksa yeni kuş yolunamı başvurayım ?

Buda birkaç foto

EERL29.jpg

nGWd9g.jpg

dqGrVD.jpg

Sanırım 4-5 aylık erkek.Kafasını sert bir şekilde çarpmaya devam ederse,beyin kanaması veya iç kanamadan ölebilir.Dikkat edin.Bırakın dursun kafesinde.İsterse çıksın.

Hocam ben eğlenecek kuş istiyorum gerekirse verir yenisini alırım ama alıştım kerataya yorum için tşk

kanadı kesik değilse kanatlarında sorun var kuşun

Valla " Onur Kuzukıran " kardeşim ben hiç kanat veya kuyrugu ellemedim görünüştende belli ediyor sıkıntılı olduğu..

Zaten hayvan hırpalanmış pet shop götürürseniz yazık olur üstelik pek fazla para etmez bu hali ile.

Vitamin ve kaliteli yem kullanın düzelir tüy dökümüne

Sayın " Tunç Çağatay " hocam ilk aldıgımda görmeniz lazımdı 2 ayda düzelmesi gerekirdi dusunuyorum yemim 4 çeşit yem karışımı olarak veriyorum.

Sayın " Tunç Çağatay " hocam ilk aldıgımda görmeniz lazımdı 2 ayda düzelmesi gerekirdi dusunuyorum yemim 4 çeşit yem karışımı olarak veriyorum.

Tüy değişimi için tüye girmesi lazım o yüzden kış geliyor yakındır tüye girmesi sizde gözlemleyin kafesinin altında tüyler felan var ise girmiştir tüye.

Olmazsa tanıdık birisine verip yeni bir kuş alacağım çünkü iyice sıkıldım artık milletin 2 ayda neler yaptıgı ortada bizimki sadece elimden yem yiyiyor...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:57 -->-> Daha önceki mesaj 16:19 --

Okuyan arkdaşlar bi yardımcı olursa nasıl tüy döktürebilirim ?

Ben yeni basadigim zaman zaman kuslarima nijer tohumunu fazla vermisim fazla ve uzun sure kuslarin surekli tuyleri dokuluyordu nijet vermeyi kesince tuyleri normele dondu simdi bu bir tesadufte olabilir yada gercekten nijeri fazla verinde tuy dokuyor bilemiyorum kusunuza nijer verinde diyemem belki bir zararı olur ama ben boyle birsey yasamistim siz en iyisi yeni bir kus alin bunuda pet shop a fln vermeyin yazik olur bir ese dosta hediye edin

kuş 5-6 aylıktan büyük gibi geldi bana tüy dökümünden sonra düzelir biraz alışması lazım odaya benim kuş 1 aydır duruyor hayla çoğu yere çarpıyor kuş uçamadığı için oluyor kanatları kısa ve kesilmiş bu kuşun kanatları.

kuş 5-6 aylıktan büyük gibi geldi bana tüy dökümünden sonra düzelir biraz alışması lazım odaya benim kuş 1 aydır duruyor hayla çoğu yere çarpıyor kuş uçamadığı için oluyor kanatları kısa ve kesilmiş bu kuşun kanatları.

Allah bu petshopçuları bildigi gibi yapsın hocam... Aldıgımda 1 aylık yavru dedi ilk kuşum olunca bende bilgisizim inandım 1 ay beklettim evde alışsın diye 2 gün ard arda bıraktım ucamıyordu dedim yavru kanatları daha olmamıştır.Fakat petshopcunun dedigine göre 3 aylık olması gerekirken 6 aydan büyük yorumu geliyor bu kuş artık cok zor konusur ve 6 ay uzeri olmasına ragmen kanadı ve kuyrugu daha oluşmamış gercekten bayağa üzüldüm versem kalsamı kararsız kaldım...

Dostuk kus tuye girmis. Arkadaslar dikkatli bakmamislar. Kafasinda yeni cikan tuylerin kapsullerini gorebilirsin. Ayrica 2. Tuyune giriyor. Bu da kiin hemen hemen 4 aylik oldigunu gosterir. Kusu eline alip oynasip hirpalama. Tuyden cikincaya kadar birak kendi haline vitamin takviyesini yap mamayi kes. Boyle oynamaya devam edersen tiyden cikamaz hep boyle bicimsiz kalir.. yazik olur kusa..

1 2 hafta bırak kendi haline kafestende çıkarma uçamaz tabi kanat ve kuyruk tüyleri eksik duruyor tüyede girmiş vitamin ver kuşa toparlasın kendini tüyleri çıksın ondan sonra ilgilenirsin tekrardan dışarıda şimdilik kafese elini sokmadan kafesin yanına gidip sessizce konuş

Geri