Karadeniz Pet

Agrasif paşa.

İsmail GÜLPINAR

Meraklı Üye
Arkadaslar 3.5 aylık bir muhabbet kuşum var 1.5-2 aylıkken almıştım.bana alıştı konuşmaya bile çalışıyor herşey dört dörtlük elimden yem yiyor omzuma çıkıyor oyun oynuyor ama birtek sikintimiz var ısırıyor canı sıkılmasın diye zilli bir salıncak almıştım bu onun ıssırmasına sebep olabilirmi çünkü elimi kafese uzattıgımda tünekteyken salıncaga atlıyor ve elimi ıssırmaya çalışıyor kafesinden çıkmak istemiyor dısarıda da ısırıyor ancak çok az ıssırmasının dışında herşey cok iyi bende salıncagı çıkartıp 2 adet şu zilli toplardan takmayi düşünüyorum bu ne kadar doğru olur acaba ve faydasi olurmu.
yardımlarınızı bekliyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:34 -->-> Daha önceki mesaj 20:08 --

Arkadaslar bu sorun beni üzüyo lütfen yardım edin cevaplarınıza ihtiyacım var.

çıkmak istemediğinde zorluyorsanız ondan bu alışkanlığı edinmiş olabilir yada kendine dokunulmasını istemediği halde dokunuyorsanız vs..

yani salıncagı cikarıp baska oyuncaklar takmalımıyım ? ben salıncaktan oldugunu düşünüyorum.

siz ona dokunmak istediğinizde salıncak ses çıkarıp falan onu ürkütüyorsa sinirlenip ondan ısırıyordur belki böyle bi durum varsa çıkarmalısınız bence. yoksa eğer bilemiyorum. ilk mesajımdaki durum varsa o istemeyip gaga attığı zaman zorlamayın fazla kendi istediği zaman çıkacaktır..... ha benim kafesimde oyuncak sadece bi tane ben pek gerek duymuyorum gaga taşıyla bile mutlu olabilen hayvanlar onlar :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkürler.

Geri