Karadeniz Pet

Ahşap kafes yapımına başladım

İkinci kapıyı da tamamladım ve geriye iki kapı ve çatı ile zemin kaldı. Bunların yapımına iki hafta sonra, hafta sonunda devam edeceğim. Olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bekliyorum :)

Evet tava yapacağım ama hazır tava almak yerine tenekeden kendim yapacağım kafesin tabanının ölçülerinde.. Ön taraftan bakıldığında çekme kolunun olduğu kısımdan tava gözükmeyecek şekilde tahta yapacağım.

Tül takmamak için alt kısmını Hagen vision kafesler gibi uzatma fikrimde var. Fakat tam olarak tasarlamadım. Kapılar bittikten sonra taban ve tavanı tasarlayacağım.

Son düzenleme:
Kapı olarak küçük bir giriş mi olacak yoksa cephelerden biri komple kapı olarak mı kullanılacak

En az 2 cephe bütün olarak kapı olacak ve o cephelerin içlerinde de küçük kapı olacak. Yani 2 adet 40*50cm iki adet 15*20cm kapı olacak.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:54 -->-> Daha önceki mesaj 18:52 --

4 cepheyi de menteşeli olarak monte edecektim ama gerek olmadığını düşündüğüm için bunu ikiye düşürdüm. Hiçbirini monte etmedim, bittikten sonra hepsini bir monte edeceğim..

Çok güzel görünüyor. Elinize sağlık.

Çok güzel görünüyor. Elinize sağlık.

Sağolun, bittiğinde daha güzel olacak inşaallah.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:13 -->-> Daha önceki mesaj 09:07 --

Yuvalığı çam ağacı yerine kontraplaktan yapsam bit pire oluşumu konusunda büyük bi sorun olur mu acaba. Yuvalığı da kendim yapacağım için hazır kontraplaktan yapmak daha kolay olacak. Çam ağacından olmayan bi Yuvalığı uzun süre kullanıp böyle sorunlarla karşılaşan oldu mu acaba. Yorumlarınız doğrultusunda yapmak istiyorum, sonradan pişman olmamak için..

Maşallah, çok güzel gidiyor.
Böyle evde kafes yapmak isteyenler faydalanacaktır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:40 -->-> Daha önceki mesaj 22:30 --

Sağolun, bittiğinde daha güzel olacak inşaallah.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:13 -->-> Daha önceki mesaj 09:07 --

Yuvalığı çam ağacı yerine kontraplaktan yapsam bit pire oluşumu konusunda büyük bi sorun olur mu acaba. Yuvalığı da kendim yapacağım için hazır kontraplaktan yapmak daha kolay olacak. Çam ağacından olmayan bi Yuvalığı uzun süre kullanıp böyle sorunlarla karşılaşan oldu mu acaba. Yorumlarınız doğrultusunda yapmak istiyorum, sonradan pişman olmamak için..

Kontraplağı yer bitirir kuşlar. MDF lam en temizi.. Mdf çalışan mobilyacılardan çıkma parça alabilirsin istediğin ölçüde.

Bit konusunda sıkıntı çıkarmaz umarım

Yapımı her aşamada fotoğraflayarak, yapmak isteyenlere yardımcı olmak istedim.
Her hafta sonu bir kapı tamamlayabiliyorum ancak. Bu hafta da ancak bir kapı ve kapı içine bir küçük kapı yapımını tamamladım.

Son düzenleme:
:confused::confused:aslında küçük kapı alt tarfta değilde üst tarafta olsa daha iyi olmazmıydı :)

Çerçeveyi ters çevirirsem üste gelmiş olur :) Yorumlara bakarak değişiklikler yapacağım zaten

Son düzenleme:
harika olmuş.emeğine sağlık.altı tavalı olmayacak sanırım.toplam ne kadar maliyeti oldu paylaşırsanız sevinirim.

maliyet 60 lira civarında fakat tahtalar kendimin. tel çubuktan 1.5 kilo civarında aldım 1,5mm capında. Mehmet Marangoz <= tıklayarak siteden alabilirsiniz. 1.5kg yeterli olur bu boyutta bir kafes için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:29 -->-> Daha önceki mesaj 21:27 --

Teller <=buradan ulaşabilirsiniz. 2mm matkap ucu almanız da gerekiyor. 1.55mm matkap ucu ince geliyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:23 -->-> Daha önceki mesaj 21:29 --

Kafes 14 cm daha uzadı. Biraz fazla büyük oldu gibi... Nereye nasıl koyacağım bilmiyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:35 -->-> Daha önceki mesaj 17:23 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:44 -->-> Daha önceki mesaj 17:35 --

Son düzenleme:
bir adet bana da yapın =)) YAlnız sanki çtalar biraz kalın olmamış mı =
Bir de telleri paralel yapsanız dadından yenmez...
ÇAtıyı düz yapmayın daha estetik durur.

tahtalar 3cm eninde. dediğiniz gibi biraz kalın. içteki kapılar 1,5cm. toplamda 20kg olacak gibi:) Teller paralel zaten :) şaka bi yana yatay yaptığımda tel israfı fazla olacaktı, tel yetmeyecekti onun içinz dikey yaptım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:21 -->-> Daha önceki mesaj 18:08 --

Çatıyı da uzatırsam devasa olur sanırım :) Bu şekilde bırakmayı düşünüyorum yoksa çok fazla yüksek olacak. Çatı çerçevesini de deldikten sonra tel geçireceğim, sadece çatı için 16 metre tel gidecek.