Karadeniz Pet

Akıllı yemlik ve kuş sağlığı :p

Anıl ATIŞ

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar kuşumun kgsu vs nasıl sizce?

Akıllı yemlik kullanan varsa şu şekil yapsın çok rahat yiğor kuşum :)

Bu arada kuşum Zayıf mı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:48 -->-> Daha önceki mesaj 18:42 --

bana zayıflamış gibi geldi? sankii

Boyutu normal gibi benimkiyle aynı.Ama boyut ırka göre de değişiyor,kuşunuz yerli mi?

Ben yerliye benzettim ama bu işle daha çok uğraşan arkadaşlara sormak lazım

Son düzenleme:
biraz kg aldıralım şuan ya :D Ballı .çubuk yapmayı düşünüyorum verelim yesin ondan

Vallaha ben de çok düşündüm bizim Bıdık a ama yemiyor yeni şeyleri :) .En kötüsü de o kadar uğraştıktan sonra yaptığınız şeyin yüzüne bile bakmaması :mad: .Sizinki yerse yapın tabii.Ama dikkat edin haftada bir verin,kuşlarımızın obez olmasını istemeyiz :)

Muzu çok seviyorlar muz verebilirsiniz.

akıllı yemliğin ara bölmesini kesmişsiniz ama bu şekilde atık kutusuna daha fazla yenmemiş yem dökülebilir hatta sizinkinde yenmemiş yem oranı fazla gibi

kuşunuz yerlı ama mama vermınızde fayda var

mama derken hangisi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:10 -->-> Daha önceki mesaj 20:08 --

Vallaha ben de çok düşündüm bizim Bıdık a ama yemiyor yeni şeyleri :) .En kötüsü de o kadar uğraştıktan sonra yaptığınız şeyin yüzüne bile bakmaması :mad: .Sizinki yerse yapın tabii.Ama dikkat edin haftada bir verin,kuşlarımızın obez olmasını istemeyiz :)

:D bana verseydin keşke benimki seviyor haha :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:11 -->-> Daha önceki mesaj 20:10 --

akıllı yemliğin ara bölmesini kesmişsiniz ama bu şekilde atık kutusuna daha fazla yenmemiş yem dökülebilir hatta sizinkinde yenmemiş yem oranı fazla gibi

hayır yem altına ben takarken döküldü ama şuanlık sorun yok rahat yesin kuş benimki dökmüuorr yemini

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:12 -->-> Daha önceki mesaj 20:11 --

Muzu çok seviyorlar muz verebilirsiniz.

peki muz nasıl verilcek 2. bi Yemliğe mi yoksa yemliğinmi koyalım (bu arada biz buldukda kuş yiğicek :d :D :d :D )

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:13 -->-> Daha önceki mesaj 20:12 --

Kuşunuz gayet sağlıklı. Kilo iyi bir şey değil.

[MENTION=4651]modernmabuse[/MENTION] teşşekürlerde bişi sorcam Kuşa Ek gıda olarak ne verebiliriz? hazır vitaminler pek sağlıklı değil

Berk aklıma gelmedi özür dilerim. :D:D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:09 -->-> Daha önceki mesaj 21:06 --

Berk senin kuşun da illa ki bi meyve yeşillik felan seviyodur.Mesela benimki armut,elma ve marulu çok sever sen de maydanoz dışında meyve veya yeşillik verebilirsin.
*Not:Biraz araştırma yap kuşlar için zehirli bişey verme yanlışlıkla,sonra benim yüzünden canım hayvan ölmesin. :)

akıllı yemliği çıkardım.çünkü çok fazla yem döküyorlar.benim çiftime göre değil.yemi ayakları ve gagalarıyla eşeleyip döküyorlar.normal yemlikte yem dökme sorunu yok çünkü fazla doldurmuyorum.normal yemlikte zorluk bana (yem üfleme falan)

Berk aklıma gelmedi özür dilerim. :D:D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:09 -->-> Daha önceki mesaj 21:06 --

Berk senin kuşun da illa ki bi meyve yeşillik felan seviyodur.Mesela benimki armut,elma ve marulu çok sever sen de maydanoz dışında meyve veya yeşillik verebilirsin.
*Not:Biraz araştırma yap kuşlar için zehirli bişey verme yanlışlıkla,sonra benim yüzünden canım hayvan ölmesin. :)

hadiya geçmiş olsun ne verdin kuşa öldü D:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:29 -->-> Daha önceki mesaj 22:29 --

akıllı yemliği çıkardım.çünkü çok fazla yem döküyorlar.benim çiftime göre değil.yemi ayakları ve gagalarıyla eşeleyip döküyorlar.normal yemlikte yem dökme sorunu yok çünkü fazla doldurmuyorum.normal yemlikte zorluk bana (yem üfleme falan)

her kuş aynı değidlir :D benimki dökmüyor allah razı olsun :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:33 -->-> Daha önceki mesaj 22:29 --

yumurta havuc bebe bisküvisi etimek karısımları

Havuç kızıştıroymus ?? öyle diyolar

sorun değil üstat :D ben sana diyim Suya meyve lerden damla damla :D

Kuş kumu sevgi saygı :D

Kuş kumu önemli tabi :)

Bu arada kuşum hala yaşıyo yanlış anlaşılma olmasın,ben sadece tedbir amaçlı demiştim:D resimdeki arkadaş kendileri :)

Kuş kumu önemli tabi :)

Bu arada kuşum hala yaşıyo yanlış anlaşılma olmasın,ben sadece tedbir amaçlı demiştim:D resimdeki arkadaş kendileri :)

evet kedim ve ben sağdaki ben yanlış anlaşma olmasın :D :mad:

Geri