Karadeniz Pet

Nijer tohumu ve akıllı yemlik hakkında

• Konbuyu başlatan DOĞAN ERHAN
  • Başlangıç tarihi
D

DOĞAN ERHAN

Guest
Arkadaşlar sizlerden görüp bir çift kuşum için nijer tohumu ve yemlik aldım.

İlk olarak nijer tohumunu yemle karıştırıcam lakin yemliğin yüzde kaçı nijer kaçı yem olsun ?

İkinci olarak akıllı yemliği nasıl kullanıcam ve akıllı yemliğin farkı nedir ? Yemlik mi üflemiyoruz :)

akıllı yemlik içine karıştıracaksanız bir tatlı kaşığı dolusu yeterli olur sanırım. Akıllı yemliğin en büyük artısı yem üfleme derdi yok ikincisi sık sık takviye istemiyor

1 tatlı kaşığı az olmaz mı :) Ben yemle yarı yarıya tahmin etmiştim yorum için teşekkürler

Bir tatlı kaşığı yeter fazlası zarar kuşlarınız yağlanır

Anladım yağlanma bakımından diyosunuz zarar.Erkek kusum şuan kızgın ama dişi değil o yüzden fazla vereyim demiştim.
Peki fazlası kızışmasını hızlandırır mı biraz :)

Fazlası ters etki de yapabilir. Tüğe girmesine neden olur bu da çiftleşmelerini olumsuz etkiler.

Ölçüyü kaçırmayın derim fazlası zarar verebilir.

Herşeyin fazlası zararlıdır. normal ölçüler ile yemleme yapmanı tavsiye ederim

merhaba bende akıllı yemligin ortasında olan plastik olan maddenin ne ise yaradıgını ogrenmek isterim kesin olarqk bilen var ise soyleyebilirmi

Arkadaşlar birde bu akıllı yemliği üflemeye falan hiç gerek yok demi kuşlar pislikleri sürekli iktirerek düşürür ? Yem tıkanması falan olmaz heralde ?

Arkadaşlar birde bu akıllı yemliği üflemeye falan hiç gerek yok demi kuşlar pislikleri sürekli iktirerek düşürür ? Yem tıkanması falan olmaz heralde ?

tıkanma yaşanmaz ama dolu yem de alta döküldüğü oluyor. Alt kısmı üfleyebilirsin ama çok az miktarda olduğu için ben üflemeye gerek görmüyorum

1 kilo yeme 100 gram nijer karıştır ben öyle yapıyorum şahsen

Geri