Karadeniz Pet

Akıllı yemlik

Aytekin DOĞAN

Emektar Üye
Arkadaşlar akıllı yemlikten almak istiyorum kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi? Nasıl kullanışlımı gerçekten temislik açısından faydası oluyormu?

Birde petshop larda kızıştırıcı diye satılan yemler var onlar nasıl acaba içeriğine baktım nijer tohumu yok nijer tohumunu ayrı olarak nerden alabilirim.

Akilli yemlikler pek kullanisli degiller tavsiye etmiyorum kullananlarda pek tavsiye etmiyorlar yinede siz bilirsiniz.

Nijer  /  DOST PET SHOP

muhammet akıllı yemlik işe yarıyor bence yemler boşa gıtmıyor 1.sı
2.si ise kuşlar kanat çırpıp dışarı attıramıyorlar ortam temız kalıyor yanı

Ben akıllı yemlik yerine suluk kullanıyorum :D hem yemi dökemiyorlar hemde çok rahat yiyorlar tavsiye ederim :)

aytekin tam olarak ne tarafda otruyosun

Akıllı yemlik, tohum ayırt etmeyen kuşlarda ideal çözümdür. Yıllardır kullanıyorum.

Ancak, kuş tohum seçiyorsa sevdiği tohumu bulabilmek için döker.

akıllı yemlikde 1 tarafa mama bi tarafa yem bırakabilirsin çok kullanışlıdır yuvalık gibi dışardan asarsın kesinlikle yemler boşa gitmez kuşlar içinde gayet estetiği güzeldir tüneği vardır aynen normal yemliklerde olduğu gibi kuşlar kabuklu yemi yer ve ızgara aracılığıyla kabuk aşağıya düşer yem bittikçe sen içine yemi fazla doldurduğun için kendisi yem boşaltır aşağıya doğru ayrıca temizlik konusundada 10 numara ve en sevdiğim yanı alt tarafındaki çekmecesini kendine doğru çekip gidip yem kabuklarını çöpe boşaltabilirsin kesinlikle öneririm

Ankarada akıllı yemlik ve nijer tohumunu nerden bulabilirim? Özellikle dikmen civarında.

Bende aldım fakat kafese olmadı kafesinede dikkat et derim

Aytekin kardeşim Dikmen de isen devamlı Kızılaya gidiyorsundur. Selanik caddesinde sıralı 3 - 5 tane pet shop var. Onlarda gördüm birinde 14 tl ye satıyordu fakat leş gibiydi yıkanırsa geçer sanırım:)bir bak istersen.

Ben İnternetten 4.75 tl ye aldım daha güzelini, fakat pek kullanışlı değil gibi belkide kuşlar alışmadı, Yine de tatil için işime yarar.

Kararını ver isteyipte bulamazsan ve acelesi yoksa 2-3 haftaya tekrar sipariş vericem internetten alır geçerken bırakırım sana evler yakın nasıl olsa.

Akıllı yemliğe kuşlar alışık olmayınca biraz zorlanıyorlar, ben aldırdım ankara'dan 5 tanesini 15 TL'ye kuş pazarından.

14 TL lik akıllı yemlik XXXXXXX JUMBO boyutta olsa gerek. Akıllı yemlik en fazla 5 TL dir. 14 TL verip bir de pis bir kab almak gibi büyük bir hataya düşmeyin. İnternetten sipariş verin. Akıllı yemlik nijer tohumu hayvan dükkanlarında bulunur.

valla bende bi tane akıllı yemlik aldım yuvarlak kafese uydurmak zor oldu ama taktım sonunda :) bu seferde dişi kuş alttan yemiyor gidip üst kapağını açıyor :) en sonunda dayanamadım bant yapıştırdım şimdide bantı ssokmeye çalışıyor :D

Ben akıllı yemlikten vazgettim çünkü kafesin içine koyuyorsun ve kuşlar üzerine pisliyor kafes içinde pis bir görüntü oluşturuyor petshoplarda fiyatı 12-15 TL. arası.

Ben akıllı yemlikten vazgettim çünkü kafesin içine koyuyorsun ve kuşlar üzerine pisliyor kafes içinde pis bir görüntü oluşturuyor petshoplarda fiyatı 12-15 TL. arası.

Akıllı yemlik normalde dışardan takılır ustam eğer tek kapıysa kafes içeri taktıysanız öyle sorunlar yaşayabilirsiniz lâkin tek kapılıysa kafes tek kapılı kafesler büyük kafesler olmadıkları için akıllı yemlik de gereksiz fazlalık yapacaktır kafes içinde. Ayrıca sizin hayvan dükkanları fiyatı uçurmuşlar normalde 5-7 TL arası oluyor.

akıllı yemlil çok rahat yem bittimi alıp üfleyeyım derdin yok suyunu koy bir hafta kafan rahat ve bazı kafeslere uymuyor diyorlar benım kafesimede uymamıstı bende ıkı adet lastıkle taktım on numara oldu herkeze tavsiye ederim.

bende bu gün taktım kafese , şimdilik bi sorun yok gibi ... hadi hayırlısı :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri