Karadeniz Pet

Akıllı Yemlik

• Konbuyu başlatan Emre Gunduz
  • Başlangıç tarihi
takılmaz düşer

Ben takıyorum şimdiye kadar bir sorun olmadı.

Son düzenleme:
Nasıl durduyorsunuz peki

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

ağzı genişse takılabilir

bir üretici olarak tavsiyem eğer bir şekilde üretici olmayı düşünüyorsanız kesinlikle akıllı yemlik kullanmayın.. hem kuşlar aç kalır hem kafes miktarı arttıkça ayırmanız gerene zaman da artar.. benim tavsiyem silo yemlik kullanmanız yönünde

bir üretici olarak tavsiyem eğer bir şekilde üretici olmayı düşünüyorsanız kesinlikle akıllı yemlik kullanmayın.. hem kuşlar aç kalır hem kafes miktarı arttıkça ayırmanız gerene zaman da artar.. benim tavsiyem silo yemlik kullanmanız yönünde

kardeş arkadaşın söylediği akıllı yemlik ile silo yemlik aynı şey

arkadaşım silo yemlik budur

arkadaşın bahsettiği akıllı yemlik budur

birincisi 2cisine göre daha rahattır hem kuşlar açısından hem üreticiler açısından

senin alanına göre değişir bu durum. beslicen alanın tavanı yüksekse 5li al.. ama kafeslerle zemin arasında en az bir 10 - 15 cm olsun Ama benim önerim almışken 35x40 veya 40x40 alman.. 32x32 biraz dardır kuşlar stress yapar

Son düzenleme:
Yorumlarınız için sağ olun yani kafesin dar olması kuşları etkiler mi ? Peki silo yemliği doldurunca o yem bitinciye kadar gider mi üflemek lazım mı ???

Moderatör tarafında düzenlendi:
kafesin dar olması tabi ki etkiler.. mutlaka şahit olmuşsunuzdur bazen kuşlar durdukları yerde uçmaya çalışır gibi kanat çırparlar.. bu kanat antremanıdır. eğer kafes dar olursa ve antreman yapamazlarsa hem yağlanma olur hem de yumurtlamak dişi için daha da zorlaşır.. o yüzden geniş kafes her zaman daha iyidir..

silo yemlik konusunda.. günde bir kere hafifçe bir üflesen yeterli olacaktır..

Geri