Karadeniz Pet

akıllı yemlik

• Konbuyu başlatan Fuat E. GÜL
  • Başlangıç tarihi
F

Fuat E. GÜL

Guest
Arkadaslar kuslarima akilli yemlik aldim , o yem yeme bolumune yem gelmiyor yani soyle oluyor o kucuk bolumden yem dokulmesi gerekiyor onu nasil yapicam ucunu kessen hep oraya gelse olurmi

:) nasıl gelmez yaf

Akıllı yemlikler biraz karışık , lakin işe yarar.

Z1RvZZ.jpg

Bu büyük olan yer yem olan yer yani oraya ben koydum yemi ama kendisi gelmiyo okuldan geldiğimde yem bitmişti tamamen ve kendim elimle koydum

Ben işte bu yüzden kullanmıyorum.

Sizin oraya yem koymanıza gerek yok kuşlar küçük olan bölmeden alabiliyorlar ve yiyebiliyorlar kabuklar ilk önce oraya ardından alttaki hazneye dökülüyor sizin karışmanıza gerek yok yani :)

Sizin oraya yem koymanıza gerek yok kuşlar küçük olan bölmeden alabiliyorlar ve yiyebiliyorlar kabuklar ilk önce oraya ardından alttaki hazneye dökülüyor sizin karışmanıza gerek yok yani :)

aynen orası kabuk yeri zaten :) orada kabuk duracak sonra alta düşecek.

Kesmenize de gerek yok. Kuşlar yolunu buluyor. Ben çok memnunum akıllı yemlikten. Zaten ne hastalık varsa bayat yemden kaynaklanıyor ne güzel mis gibi yemlik toz bile düşmüyor.

Bence de kesmenize gerek yok, o 2. bölüm kabuk bölümü kesince yemle kabuk karışır.

Ben de satın almadan önce tereddüt edip aldım. Ancak 2 aylık yavru kuşlarımın zorlanmadan bu yemliği kullanabildiğini görünce sevindim. Hiç bir kesme işlemi yapmadım. Kendileri arka bölümden alıp yiyorlar. Kabuklar da alt kısıma dökülüyor. :)

Kesmiycem gerçektende yiyebiliyorlar . Önerileriniz için teşekkürler :)

Geri