Karadeniz Pet

albino muhabbet kuşum

• Konbuyu başlatan AKIN ALP
  • Başlangıç tarihi
A

AKIN ALP

Guest
merhaba.
muhabbet kuşumun biraz sorunları var.
birincisi kuşumun gagasında problem var. nasıl desem ''v'' harfi gibi uzamıyor. sağ tarafı düzlemesine uzuyor yani v'' bu işaretli alan anormal bir şekilde düzlemesine uzuyor. sürekli araştırıyorum ama bir sonuca ulaşamadım.
ikinci sorunum ise aldığım uzun bir süre oldu ama poposuna hep pislik yapışıyor. siliyorum siliyorum ama yine aynısı oluyor. bugün biraz temizledim ılık suyla poposunu ve birazda makasla çevresindeki tüyleri kısalttım. kursağıda şiş kuşçu ur olabilir dedi ama 8-9 ay olmasına rağmen sağlığı gayet normal. pisliği ise yemyeşil kıvamda normal bir kuşun pisliği gibi değil. ne yapmam gerekiyor bana yardım edin. bu olaylar yüzünden pek sevemiyorum kuşumu bazen elime alınca poposundaki pislik elime bulaşıyor biraz tiksinme oluyor ama onuda çok seviyorum. ölmesini istemiyorum çok güzel bir kuş olup benimle sürekli vakit geçirmesini istiyorum. ayrıca poposu biraz dışarda duruyor gibi yani hemoroidli gibi duruyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle geçmiş olsun. Benim üretimimde de bazen kuşların yavruların gagaları "v" şeklinde yani ördek gagası gibi geldi. Sebebini anlayamadım ama kuşların sağlıklarında herhangi bir problem yoktu. Kuşlar büyüdükçe biraz daha toparlandı. Yani herhangi bir problem oluşturmuyor.
Diğer sorununuz sanki kuşunuz ishal gibi geldi bana. Benim acizane tavsiyem, kuşunuza yeşillik vermeyin. Suluklarına Tetramezatin kullanın. Suyunu günlük tazeleyin.
Tekrar geçmiş olsun.

Çok geçmiş olsun. Foto eklerseniz ustalar yardımcı olacaklardır.

mehmet abi yani gagası normal her muhabbette olduğu gibi. v yi sadece bir örnek olarak verdim ama işte normalde böyle oluyor gagaları o v kısmının sağ tarafı düzlemesine anormal bir şekilde uzuyor yani gagada bozukluk var. seda hanım foto atmayı bilmiyorum ama foto atılacak bir durum olmadığını düşünüyorum. kakası çok yeşil ve yağlı bir kıvamda kuş kakasından biraz büyük ve uzun. suluğına sirke damlatıyorum haftada birkaç damla vitamin veriyorum elma sirkesi içerdeki parazitleri öldürürmüş öyle duydum ben.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri