Karadeniz Pet

Alışmıyor ve çok korkuyor

Burak Sandıkçı

Yeni Üye
yaklaşık 3 hafta önce muhabbet kuşu aldım çok korkuyor ilk günler kafesi açıp seviyordum daha sonra bir açışımda kaçtı ve duvara çarptı koyduk kafese ve bu olaydan sonra kormaya başladı ne zaman kafesi açsam ordan oraya uçuyor. alışmasını ve ele gelmesini nasıl sağlayabilirim (kuş 2-2.5 aylık)

Kafesten çıkarmadan önce ele alıştırmak gerekiyor. Kuş çıktığı zaman sağa sola çarpmasın diye daha uzun süre kafeste bekletmek gerekiyor.
Kafes içinde sevdiği bir oyuncağı (çıngıraklı toplu birşey olabilir) veya yem verip alıştırabilirsin. Alışmadan tekrar çıkarma yine aynı sorunla karşılaşırsın. Ayrıca tekrar kafese sokmak ta hiç kolay olmaz.

Kafesten çıkarmadan önce ele alıştırmak gerekiyor. Kuş çıktığı zaman sağa sola çarpmasın diye daha uzun süre kafeste bekletmek gerekiyor.
Kafes içinde sevdiği bir oyuncağı (çıngıraklı toplu birşey olabilir) veya yem verip alıştırabilirsin. Alışmadan tekrar çıkarma yine aynı sorunla karşılaşırsın. Ayrıca tekrar kafese sokmak ta hiç kolay olmaz.

zaten 3-4 saat yemlikleri çıkarıp elimle deniyorum vermeyi ama yine kaçıyor içinde oyuncağı var ama elledğini görmedim hiç..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:17 -->-> Daha önceki mesaj 21:13 --

var mı net bir şekilde şunu yap diyen zaten çoğu şeyi denedim kuşçulara sorduğum ve net ten baktığım çoğu şeyi yaptım ama nafile :(

Hayvanı aç bırakarak eziyet etmeyin forumda zaten çok konu var eğitim için.

2-2,5 aylik kuşu aç bırakmak nasıl bir fikir hiç anlamıyorum 1-1.5 aylik olsa neyse o daha hala bebek 2 aylik bi kuş lütfen eziyet etmeyin eliniz hep kuşun yaninda olsun youtubede bir tane video var muhabbet kuşu eğitimi 1. Gün diye o video çok iyi bir video ondan yardim alabilirsiniz :)

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Banami dediniz can abimemi ,

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

can kaya deniyorum ama çok korkuyor ya benimki çzel bi durum olduğu için biraz değişik bir yöntem gerekiyor

can kaya deniyorum ama çok korkuyor ya benimki çzel bi durum olduğu için biraz değişik bir yöntem gerekiyor

zaman herşeyin ilacıdır sabretin alışır benim mavişim 20 günde eğittim :) zamanla gerisi gelir sabredin forumda eğitim konularını inceleyin.

Geri