Karadeniz Pet

Sonradan alınan düşü kuş alışmıyor

muhsincan58

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bundan 5 6 ay önce erkek 1 aylık bir muhabbet kuşu almıştım.Bize gayet iyi alıştı konuşuyor elimize geliyor bizle yemek bile yiyordu.Sonra erkeğin yanına 6 aylık bir dişi kuş aldım ama bir türlü alışmadı bize. Elimize gelmiyor.Bir türlü eğitemedik. Çubukla taşıyoruz ama çubukla bi yere götürürken hemen kaçıyor. Bi elimizi uzatsak hemen kaçıyor bizden.Elimizden yem bile yemiyor. Nasıl eğitebiliriz.Şimdiden cevap yazanlara teşekkür ediyorum..

Son düzenleme:
selam,

bende sizin gibi bir ara arştırmıştım,vaktim ve sabrım olmadığı için uygulayamamıştım sizin vaktiniz ve sabrınız varsa internettde bulup okuduğum bilgiyi sizinle paylaşayım.kuş eve ve ev halkına alıştıktan sonra yani 1 hafta 10 gün geçtikten sonra,

1 ci gün kafesin yanında durup ellerinizi görebileceği şekilde kafesin dışından kafese en yakın noktaya getirip 10 dakika kıpırdatmadan tutuyorsunuz.

2 ci gün eliniz yavaşça kafesin içine sokuyorsunuz,kuşlara dokunmadan hareket ettirmeden 10 dakika elinizi kafeste tutuyorsunuz.

3 cü gün elinizi kafese sokup bir kaç dakika hareket ettirmeden tutup yavaşça kuşun ayağına dokunmaya çalışıyorsunuz,kuş kaçarsa acele etmeyip elinizin yakınlarına gelmesini bekleyip parmağınızla ayağına dokunmaya çalışıyorsunuz.

4 cü ve sonraki günler kuşun parmağınıza gelmesi için korkutmadan parmağınızı ayağının altına doğru uzatıyorsunuz,parmağınıza gelirmi bilemem :)

eğitimli kuşunuzun yanına eş aldığınız için bir süre sonra aynen diğer eğitimsiz kuşun hareketlerini taklit edip o kuş kaçtıkça eğitimli kuşunuzda sizden kaçıp bir süre sonra eskisi gibi size olan ilgisi azalabilir yada tamamen kaybolabilir.

Çok teşekkkür ederim eğer işe yararsa konuyla ilgili mesaj atarım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:25 -->-> Daha önceki mesaj 18:08 --

Kafesin dışından beklettim korkmadı kafesin içinden yaptım önce biraz korktu 3 4 dakika gecti aradan elimin ustüne hopladı ordan karşı tüneğe 2 3 kez daha aynısını yaptı.10 dakika geçti elimi kafesten çıkardım yarın 3.günkü yapacağımı yapıcam .

Geri