petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sonradan alınan düşü kuş alışmıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve muhsincan58 tarafından 24 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. muhsincan58

muhsincan58 New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar bundan 5 6 ay önce erkek 1 aylık bir muhabbet kuşu almıştım.Bize gayet iyi alıştı konuşuyor elimize geliyor bizle yemek bile yiyordu.Sonra erkeğin yanına 6 aylık bir dişi kuş aldım ama bir türlü alışmadı bize. Elimize gelmiyor.Bir türlü eğitemedik. Çubukla taşıyoruz ama çubukla bi yere götürürken hemen kaçıyor. Bi elimizi uzatsak hemen kaçıyor bizden.Elimizden yem bile yemiyor. Nasıl eğitebiliriz.Şimdiden cevap yazanlara teşekkür ediyorum..

#1 muhsincan58, 24 Ağustos 2015
    Son düzenleme: 24 Ağustos 2015
  2. cetinates

cetinates Member

Beğenileri:
    2
    selam,

bende sizin gibi bir ara arştırmıştım,vaktim ve sabrım olmadığı için uygulayamamıştım sizin vaktiniz ve sabrınız varsa internettde bulup okuduğum bilgiyi sizinle paylaşayım.kuş eve ve ev halkına alıştıktan sonra yani 1 hafta 10 gün geçtikten sonra,

1 ci gün kafesin yanında durup ellerinizi görebileceği şekilde kafesin dışından kafese en yakın noktaya getirip 10 dakika kıpırdatmadan tutuyorsunuz.

2 ci gün eliniz yavaşça kafesin içine sokuyorsunuz,kuşlara dokunmadan hareket ettirmeden 10 dakika elinizi kafeste tutuyorsunuz.

3 cü gün elinizi kafese sokup bir kaç dakika hareket ettirmeden tutup yavaşça kuşun ayağına dokunmaya çalışıyorsunuz,kuş kaçarsa acele etmeyip elinizin yakınlarına gelmesini bekleyip parmağınızla ayağına dokunmaya çalışıyorsunuz.

4 cü ve sonraki günler kuşun parmağınıza gelmesi için korkutmadan parmağınızı ayağının altına doğru uzatıyorsunuz,parmağınıza gelirmi bilemem :)

eğitimli kuşunuzun yanına eş aldığınız için bir süre sonra aynen diğer eğitimsiz kuşun hareketlerini taklit edip o kuş kaçtıkça eğitimli kuşunuzda sizden kaçıp bir süre sonra eskisi gibi size olan ilgisi azalabilir yada tamamen kaybolabilir.

3. muhsincan58

muhsincan58 New Member

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkkür ederim eğer işe yararsa konuyla ilgili mesaj atarım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:25 -->-> Daha önceki mesaj 18:08 --

Kafesin dışından beklettim korkmadı kafesin içinden yaptım önce biraz korktu 3 4 dakika gecti aradan elimin ustüne hopladı ordan karşı tüneğe 2 3 kez daha aynısını yaptı.10 dakika geçti elimi kafesten çıkardım yarın 3.günkü yapacağımı yapıcam .

Sayfayı Paylaş