Karadeniz Pet

anne kaç yavruya bakabılır

• Konbuyu başlatan Halis ÖZKAN
  • Başlangıç tarihi
H

Halis ÖZKAN

Guest
arkadaslar dişim 8 tane yumurtladı ve hala poposu şiş duruyor sanırım bıtane daha gelıyor ama bakarmı bakamazmı.ziyan olmasınıda ıstemıyorum farklı dişilerim var az yumurta veren paylaştırsam anneyı kızdırırmıyım yatmaz dıye korkuyorum bugun bı baktım yuvaya anne nerdeyse kafesı kırıp gagalayacaktı :D

Benim kuşum 7 yumurtaya baktı hepsi de son derece sağlıklı. Bence hiç ellemeyin. :)

burda bi arkadaşn kuşu 3 kez 8 tane ardı ardına baktı 3.den sonra hayvan ölmüş .s hocam 8inide bakabilir mama destegnde bulunursanız hayvan saglıklı kaldgı sürece sıkntı olmaz ama aynı zamanda kuluçkaya yatan bşka çiftiniz varsa daha az yumurtası olan (3,4 ) gbi ürkütmeden paylastırabilrsniz daha iyi olur

5-6 yumurta idealdir, fazlası zararlı olabilir.

evet ben anne dışardayken paylaştırayım mama olarak hem hazır kıng mama kullanıyorum hemde özel karışımım var onu kullanıyorum o yönde bi sıkıntı yok fakat anneyı zorlamanında geregı yok dedıgınız gıbı teşekkurler

hem bu işi hobi olarak yapıyorsanız 8 yavru çıktıktan sonra epey uğraştırabilir. Cidden şımarık ve gürültücü olabiliyorlar:D

ya yeterkı onların sesi olsun beni rahatlatıyorlar ev şimdi petshop gıbı oldu cıvıl cıvıl kanaryalarım muhabbetleride tetıklıyor hıc durmuyorlar

Hiç ellemeyin ama full takviye yapın derim :) Yumurta mamasını eksik etmeyin vitamin ve mineral ekleyin suyuna

eğer bi önceki kuluçkada 7 8 yavru baktıysa en azından dişi kuşu 1.5 ay dinlendirilmeli bence ve eğer kuş mama ile destekleniyosa ve eğerki kuşunuz gerçekten karakter olarak sağlamsa 20 yavruya yine bakar bu benim görüşüm .

Geri