Karadeniz Pet

anne katliamı olmaması için ne yapılır???

hakan97

Meraklı Üye
arkadaşlar yuvalıktaki yavrular ne zaman kendi kendilerine yem kırmaya başlarlar bildiğiniz üzere yem kırmaya başladığında anne kuş yavru kuşa öldürücü darbelerde bulunabiliyor bunu erkenden nasıl çözebiliriz günün her saati kuşların yanında olamadığımız için bunun bir çözümü bir tavsiyesi varsa lütfen üstadlar bizimle paylaşın ilginize şimdiden teşekkürler :)

2bildiğiniz üzere yem kırmaya başladığında anne kuş yavru kuşa öldürücü darbelerde bulunabiliyor ' Böyle birşey söz konusu değildir, Bakıcı kana sahip kuşlarda genelde bu görülmez ayrıca diğer bir çok türde görülmez taa ki kızıştırıcı içerikli yiyene kadar yavrular çıktıktan sonra çok fazla havuç nijer,kinoa tohumu gibi yiyecek vermekten kaçının, yapılan mamalara havucu elden geldiğince az koyun hatta hiç koymayın yavru bakımlarında kastettiğim bunlara dikkat ederseniz %70 yavrular 3 aylık dahi olsa anne baba böyle birşey yapmaz yavrunun yavruya yem kusma seviyesine kadar benim anne babadan ayırmadığım kuşlarım oldu yem kırması gibi bir olay yoktur tüy yolma zarar verme genelde tekrar çiftleşme istediğinin tetiklenmesin olur.

bu forumda çok gördüm annenin yavruya saldırdığını o yüzden sormak istedim

Yavuz beyin dediği gibi kuluçka döneminde kızıztutıcı yiyeceklerden ziyade sakinleştirici tohumlar verilirse bu tür olaylar yaşanmıyor. Şalgam tohumu verirseniz o dönemde bir sıkıntı olmaz muhtemelen

Geri