Karadeniz Pet

Arkadaslar kusum ishal olmus yarfimci olabilirmisiniz?

Cicekkiz

Yeni Üye
Dün gece sulu geliyordu hayvana dal darı yem ve şu dışında birşey vermedim bir geçen rahatsız gibiydi b vitamini kattım suyuna onu da içince hapsurur gibi yapti degistirdim normal şu kullandım.
Daha yavru 1 hafta olmadı alalı erkek,kafes değişikliği yaptım birkaç kez acaba ondan mı böyle oldu diğer dişiler bunu ısırıyor ayırmak istedim onlardan.
Bu sabah bir baktım yemligin üstüne öbek öbek yeşilimsi sarı gibi kakasini yapmış şimdi kakası bu fotodakiler gibi ishalli gerçekten bu gün soluğuna 6 damla diarex sıktım ishal kesiciymis o da bulunduğum yerdede hava birazcık soğuk çok aşırı bir soğukluk yok ama hayvanın gece yatarken üstünü kapattım gece usumesin diye

Arkadaşlar selam, kuşum 1 aydır ishal.. genel olarak hareketliliği yerinde. Ötüyor canlı vesaire halsizlik yok yani. Sadece gün icinde bazen attıgım videodaki hali alıyor. Bu biraz endişelendirdi bir de dışkısı endişelendiriyor tabii ki.. daldarı ve kullandıgımız açık yem harici bisi vermedik. Sadece bi ark tavsiyesi ile 5-6 gün sıyuna 3 -4 damla elma sirkesi damlatmıştım o süre zarfında ishalinin azaldıgını gördüm. Ama sirkeyi kesince tekrar bu şekil dışkılıyor. Ne diyosunuz bilen biri lütfen yardımcı olabilir mi😕

Yeni alındığı için geldiği ortam yabancı bu tarz davranışları olabiliyor. Ortama alıştıkça geçecektir. Kafeste çok fazla oyuncak var ve ayna kullanmanızı asla önermiyorum. Vereceğiniz eğitimlere ve size ilgisi azalacaktır. Sadece salıncak bulundurmanız yeterli. Eş olan kuşlarınız içinde salıncak dahil bütün oyuncakları kaldırın biribine ilgisi artar.

Geri