Karadeniz Pet

arkadaşlar yardımcı olun lütfen

• Konbuyu başlatan hakanserce007
  • Başlangıç tarihi
H

hakanserce007

Guest
merhabalar. benim kuşu alalı 5 ay falan oldu. kuşum o kadar uğraşmama rağmen konuşmadı. gayet alıştı, çok sevecen, ders çalışırken rahat bırakmıyor, çok hareketli falan. ama dişi olduğundan şüphe duyuyorum. konuşturamadım ve böyle bana dişi gibi geliyo sanki cinsiyeti. ırkından mıdır yada nedir. bu konulara yabancıyım. önceden bi kuş beslemiştim. bu kuş daha farklı. yardımcı olabilir misiniz, öncelikle cinsiyeti hakkında.

dostum bu kuşun yası 1-1.5 arası neyini konuşturacksın bunun,bi tane yeni yeme düşen mkuş al onu konuştur derim

Kusunuz disi gibi gorunuyor.

anladım. peki dişi midir ? ırkı nedir ? yani forumda jumbo, yerli, ingiliz gibi terimler duyuyorum. bunun ırkı neyse ona göre özelliklerine bakmak bilmek için soruyorum

Dişi bir kuş ve bu yaştan sonra konuşturamazsın. Yavru bir erkek alıp onu konuşturmak için eğitebilirsin.

Ele gelmesi sizinle oynaması konuşmasını gerektirmez kuş 1 yaşın dan büyük zaten konuşmaz üstelik benim görüşüm dişi,yeni yeme düşmüş bi kuş alıp emek sarfetmeni tavsiye ederim..

Yapacak bir şey yok o zaman:) şimdiye kadar oğlum diye seviyordum bundan sonra kızım derim :) varsın konuşmasın bırakıp başka kuş alacak değilim :) teşekkür ederim herkese.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:38 -->-> Daha önceki mesaj 23:35 --

bide bilgilenmek için soruyorum, bunun ırkı ne ? yani bu ırklar hakkında kısa bi özetle bilgilenmek istiyorum. mesela benim kuş biraz irice, başka kuşlar görüyorum daha zayıf. hangisi iyi, farkı ne ?

Geri