Karadeniz Pet

arkadaşlar yeni muhabbet kuşu aldım çok acil bakabilir misiniz?

• Konbuyu başlatan tugaysit
  • Başlangıç tarihi
T

tugaysit

Guest
Arkadaşlar kuşu bugün aldım ama kuş ne yem yiyor ne su içiyor çubuğunda öylece duruyor. Sizce hasta mı nesi var? ne yapmam lazım

kardeşim hayırlı olsun öncelikle kuşunun fotolarını bizle paylaşmayı unutma :)

sen yeni bir ortama girince hemen herkesle kaynaşıp şen şakrak hareketlermi yapıyosun ? kuşdan niye böyle birşey bekliyosun ? onu rahat bırak onunla güzel güzel sakince konuş 1 hafta falan bu şekilde geçer ama sonra açılır, ve merak etme o istediği zaman yer içer

Hasta değil sakin olun

Kuş ilk kez o ortamda bulundugu için etrafı tanıyor aç kalmaz tabi canı isteyince iner yer açlıktan ölmez :)

ortam değişikliğinden dolayı o şekilde o yem yiyor ve su içiyordur 3-4 güne normale döner

Ben pek yüregine su serpemicem 2 tane yavru aldım 1 aylık yem kırıyodu ikiside ama eve getirince aynen senin kuşun gibi oldugu yerde durmaya başladı 3 gün sonra ikiside açlıktan öldü tabi kuşun büyüktür senin yabancılık çekiyodur eve orası ayrı konu bnmkiler baya küçüktü

Arkadaşların Dedikleri Doğru Benim Gözlemlerime Görede Aldığım Bütün Kuşlar Eve Gelince Başka Ortamda Oldukları İçin Yabancılaşıyorlar Kuşların Büyükse 1-2 Güne Ölmezler Fakat Küçükse Açlıktan Ölür Ama Korkma Yavaş Yavaş Alışır Eve Hadda 1 Haftadan Sonra Kuş Ötmeye Başlar.

Kardeşim kuşu al elinle direk yemliğin olduğu tüneğe koy şimdi durduğu tünekle yemliğin olduğu arasında mesafe varsa kuş zaten kendini farklı bir ortamda buldu yemine hiç yanaşmayadabilir. Al direk yemliği olduğu tüneğin önüne koy orada 1-2 yer uzaklaşır sonra alışır.

Bi de bu kuşun poposunda kakası kaldı gitmiyo ne yapmam lazım hasta mı oldu acaba?

Bi de bu kuşun poposunda kakası kaldı gitmiyo ne yapmam lazım hasta mı oldu acaba?

Ben sana herşeyi basitçe anlatayım. İlk önce şunu bil ki kuş yabancı bir ortama girdiği için öyle davranıyor. Ama yemliğin olduğu yere çok yakın bir tünek koy ve kafesin altında bir yere de yem koy kuş belki kafesin dibinde durabilir. Ayrıca kuş yem yemiyorsa kendin bir şekilde şırınga yedirebilirsin ben o şekilde ölümleri bakıcının kusuru olarak görüyorum. Poposundaki kakayı da takip et hala oradaysa pamuğa ılık su damlat onunla canını acıtmadan almaya çalış ama mutlaka al.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri