Karadeniz Pet

Ayağı kanayan kuşa nasıl pansuman yapabilirim

EmrekAya

Yeni Üye
Öncelikle herkese iyi günler dilereyek başlamak istiyorum.Benim bir adet erkek kuşum var.Arkadaşım da dişi kuş verdi çiftleşsinler ben bir yavru alayım dedi.Ama kuş ayağını kanatmış tünek komple kan olmuş.Tırnakları çok uzundu ben tırnaklarını doğru bir şekilde kestim.2 gündür bende ve tek ayak üstünde duruyor yem yerken ve bazı zamanlarda basıyor.Bugün baktım yine kanamış kendi uğraşmış sanırım mantar olsa gagasında da çıkardı.Bügün arkadaşım gelecek ve pansuman yapıp yarayı kanatmaması için yara bandını küçük kesip yapıştırmayı düşünüyorum.Başka nasıl pansuman yapabilirm baticon yara iyileşmesini geciktireceği için su ile orayı yıkayıp temiz bir pamuk ile sildikten sonra yara bandını yapıştırmayı düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?
T8A0eq.jpg
T8dHQI.jpg
T8dm8P.jpg

Öncelikle herkese iyi günler dilereyek başlamak istiyorum.Benim bir adet erkek kuşum var.Arkadaşım da dişi kuş verdi çiftleşsinler ben bir yavru alayım dedi.Ama kuş ayağını kanatmış tünek komple kan olmuş.Tırnakları çok uzundu ben tırnaklarını doğru bir şekilde kestim.2 gündür bende ve tek ayak üstünde duruyor yem yerken ve bazı zamanlarda basıyor.Bugün baktım yine kanamış kendi uğraşmış sanırım mantar olsa gagasında da çıkardı.Bügün arkadaşım gelecek ve pansuman yapıp yarayı kanatmaması için yara bandını küçük kesip yapıştırmayı düşünüyorum.Başka nasıl pansuman yapabilirm baticon yara iyileşmesini geciktireceği için su ile orayı yıkayıp temiz bir pamuk ile sildikten sonra yara bandını yapıştırmayı düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?
T8A0eq.jpg
T8dHQI.jpg
T8dm8P.jpg

[mention]Recai [/mention][mention]ADRIAN [/mention]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

[mention]Nurullah İnci [/mention]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kan kaybı normal değil ve kuş kötü duruyor.
Çok bilgim yok ve yanlış yönlendirmek istemem ama veterinere gitmesi gerekiyor. Kremle, merhemle halledilecek bir şey değil. Kanın kesilmesi gerekiyor.

Birkaç damla kan bile, büyük kan kaybı o bünye için. Yara olduğu zaman da kaşıyıp ya da sürterek tekrar kanatma ihtimali var. Veterinere gidin en kısa sürede orda sarıp, kanatmayacağı şekilde sabitlerler ayağını.

Geri