Karadeniz Pet

ayağını çekiyor

• Konbuyu başlatan Denizci
  • Başlangıç tarihi
D

Denizci

Guest
arkadaşlar kuşum sürekli bir ayağını kaldırıp tekinin üzerinde duruyor. sonra diğerini koyup ötekini kaldırıyor. bu normal midir yoksa bir şeyden mi rahatsız oluyordur?

Benimkide yapıyor.Vücut ısılarını dengelemek için yaptıklarını yazmışlardı arkadaşlar.

Bildiğim Kadarıyla Uyurken ve Dinlenirken Tek Ayaklarını Çekerler.

normal değil bence hemen veterınere goturmelısınız..

bakalım devam ederse götüreceğim. bazen kendi kendine vıcır vıcır konuşurken de çekiyor bir ayağını çünkü

Genelde uyurken çekerler ayaklarını.Bütün gün uyuyor ve ayagını çekip mi duruyor?

ya arkadaşım bırak kendi haline kusları..kuşların hareketlerını anlama yazıları var googleda onları ıncele..

evet dalga gecıyordum.Kuşlar bunlar ayagını toplarda yatar uzanırda yatar..en ufak şeylerden huylanmamak lazım devir teknoloji devri acsın googledan kuslar ve hareketlerı yazsın her şeyi bulur .. bunları sorgulamak size düşer mi ? Gereken bilgiyi zaten ben veririm...Kuş ayagını topluyor ne olur..Kuş yem yemiyor ne olur? Bu gibi garip ve basit sorulara gerekli her tür cevaplar sitemizde mevcut..Sadece biraz araştırma gerek..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Burası bir forum, ve oda bilgi edinmeye çalışıyor.Herkes herşeyi bilemez sorarak ögrenir.Dalga geçerek yardımınız dokunmaz.

Bilmedigim için bende böyle bir konu açmıştım ve yardımcı oldular.Ben sorgulamıyorum.Basit bir soruya cevap vermek istemiyorsanız verecek insanlar bulunur.Kimse dalga geçilmeyi haketmez.Googledaki her bilgininde dogrulugu yok.Can söz konusu oldu mu bilenine sorup ögrenmek en iyisidir.

Ufak şeylere cevap verip birşeyler bildiğinizi düşündüğünüze bir kac gün önce 2 ayagı tutmayan bir muhabbet kuşuna ne yapılması gerekir ? Adlı foruma cevap verip bilginiz oldugunu kanıtlayın..Bunlar ufak şeyler..

Kardeşim 1 kus tek ayagının ustunde de durur 2 ayagının ustunde de durur benım senden cevap almak ıstedıgım konu kus 2 ayagının ustunde de duramazsa ne yapmamız gerek?Madem bılıyorsun buna cevap ver..Ben guzel kardeşime öyle bir cevap yazdım..O buraya cevap yazsaydı ben ona durumu anlatırdım..Senın hıc bana hitaben yazı yazmana gerek yoktu..

Benim kuşlar hakkında çok az bilgim var.Onlarda buraya sorup ögrendiklerim.Konu tanıdık gelince cevap verdim.Size benim muhabbet kuşları hakkında çok derin bilgilerim var dedigimi hatırlamıyorum.Sadece demek istedigim kimsenin kimseyle dalga geçmemesi gerektigi..

burası bir kuş forumu o sebepten kuşlarla ilgili bilgisi olanlar konussun o zaman kardeşim kimseye de cevabından ötürü sorgulama yapma.Tek ayakta durma seklını bılmedıgımız ıcın bolgesel reksesif negatifleşme olabilir..O yuzden veterinere de gitme gerekebilir.Bu bolgesel negatifleşme veya reksesif negatifleşme vitamin eksikliği ile alakalı olabilir.

ben muhabbet kuşu bakımı konusunda tecrübesiz biriyim. daha önce bir tane almıştım fakat yaşatamadım. hiç anlayamadığım bir sebepten ötürü kaybettim. yazdığım konulara bakarsınız eski kuşum ve şu anki kuşumla ilgili olanları görebilirsiniz. öteki ölen kuşum hakkında da çok soru sormuştum sağolsun burada ki arkadaşlar yardımcı olup öneriler verdiler ben de uyguladım. fakat anlayamadığım bir sebepten ötürü kaybettim. birilerine ikide bir soru sormadan önce kendim araştırmayı ben de biliyorum, internette her türlü bilginin mevcut olduğunu da. bunların hepsini okudum zaten. fakat bazen bu yazılar birbiriyle çelişebiliyor. bir yazı bir şey derken aynı başlık altında ki bir yazı farklı bir şey öneriyor. burada yıllardır muhabbet kuşu bakan ve üreten insanlar var. onların da fikirlerini almam gerektiğini düşündüm. size sormam da bir çeşit araştırma sayılır. yazılanlar ve burada ki insanların tecrübeleri sonucu verdikleri önerileri karşılaştırıyorum. bugüne kadar dalga geçen kimse olmamıştı en basit sayılacak soruma bile. ben de ciddiye alıp endişelendim veteriner bakmaya başlamıştım internetten siz götürmelisiniz deyince. sorumu saçma buluyorsanız cevap vermezsiniz olur biter. bu kadar polemik yapmaya gerek yok.

Bilginizle ezilcegimi sanmayın :) Çünkü bilginiz bu arkadaşa yardımcı olursa ben sevinirim.Ben sizinle tartışmıyorum.Sorgulama kısmına gelirsek sorgulama denemez buna yardım iyi niyetli yapılan iştir.Çok bilgi sahibi olup da övünmek bundan ötürü az bilgisi olanla basit bir soru sordu diye dalga geçmek yardım degildir.

Kardeşim soyledıklerım bılımsel bir cevaptır..Sinan arkadaşımız bir dalga aradı cevapta bende biraz kendisine cevaplarda bulundum..Dediğim gibi her şey olabilir..Bilgili bir veterinere götürürsen sana daha bilimsel bir cevapta bulunur..Ve sana yolu gosterır..Benım sana yazdıgım cevapta herhangi bir dalga yoktu.Sacma sorulara hitafen yazılmıstır..Benım sana ılk cevabımda yazdıgım gibi kuşun sağlığı ile bilgi almak ıcın ve durumu ıle ılgılı bılgı almak ıcın iyi ve bilgili bir hekime göstermek şarttır..

ben muhabbet kuşu bakımı konusunda tecrübesiz biriyim. daha önce bir tane almıştım fakat yaşatamadım. hiç anlayamadığım bir sebepten ötürü kaybettim. yazdığım konulara bakarsınız eski kuşum ve şu anki kuşumla ilgili olanları görebilirsiniz. öteki ölen kuşum hakkında da çok soru sormuştum sağolsun burada ki arkadaşlar yardımcı olup öneriler verdiler ben de uyguladım. fakat anlayamadığım bir sebepten ötürü kaybettim. birilerine ikide bir soru sormadan önce kendim araştırmayı ben de biliyorum, internette her türlü bilginin mevcut olduğunu da. bunların hepsini okudum zaten. fakat bazen bu yazılar birbiriyle çelişebiliyor. bir yazı bir şey derken aynı başlık altında ki bir yazı farklı bir şey öneriyor. burada yıllardır muhabbet kuşu bakan ve üreten insanlar var. onların da fikirlerini almam gerektiğini düşündüm. size sormam da bir çeşit araştırma sayılır. yazılanlar ve burada ki insanların tecrübeleri sonucu verdikleri önerileri karşılaştırıyorum. bugüne kadar dalga geçen kimse olmamıştı en basit sayılacak soruma bile. ben de ciddiye alıp endişelendim veteriner bakmaya başlamıştım internetten siz götürmelisiniz deyince. sorumu saçma buluyorsanız cevap vermezsiniz olur biter. bu kadar polemik yapmaya gerek yok.

Bana katıldıgınız için teşekkür ederim.Bende aynen bunu anlatmak istemiştim ama arkadaş asabice yaklaştı.Bende isal mi diye sordugum soruma bilgisizce verilen bir cevap yüzünden gidip kuşuma ilaç alıp ilaç verdim.Belkide verdigim ilaç onu öldürebilirdi.Meger kuşum isal degilmiş başka bilgi sahibi arkadaşların isal degil yazısını sonradan gördüm.Çünkü endişelenip hemen ilaç almaya gitmiştim.

Kardeşim soyledıklerım bılımsel bir cevaptır..Sinan arkadaşımız bir dalga aradı cevapta bende biraz kendisine cevaplarda bulundum..Dediğim gibi her şey olabilir..Bilgili bir veterinere götürürsen sana daha bilimsel bir cevapta bulunur..Ve sana yolu gosterır..Benım sana yazdıgım cevapta herhangi bir dalga yoktu.Sacma sorulara hitafen yazılmıstır..Benım sana ılk cevabımda yazdıgım gibi kuşun sağlığı ile bilgi almak ıcın ve durumu ıle ılgılı bılgı almak ıcın iyi ve bilgili bir hekime göstermek şarttır..

Şuan yazdıklarınızı tebessümle okuyorum.Ben sadece dalga geçtiginizi düşünmedim.Benim kuşumda ayagını çektiginden bir sonraki yorumunuzu görünce dalga mı geçiyordunuz diye yazdım.Sizde dalga geçtiginizi ve bu tarz şeylerin ufak şeyler oldugunu söylediniz.Bende dolayısıyla dalga geçilmesi gerekilen bir durum olmadıgını anlatmaya çalıştım.

Geri