ayağını çekiyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Denizci tarafından 2 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Denizci
  Çevrimdışı

  Denizci Guest

  arkadaşlar kuşum sürekli bir ayağını kaldırıp tekinin üzerinde duruyor. sonra diğerini koyup ötekini kaldırıyor. bu normal midir yoksa bir şeyden mi rahatsız oluyordur?
   
 2. Sinan Altın
  Çevrimdışı

  Benimkide yapıyor.Vücut ısılarını dengelemek için yaptıklarını yazmışlardı arkadaşlar.
   
 3. Gökhan KARAALİ
  Çevrimdışı

  Bildiğim Kadarıyla Uyurken ve Dinlenirken Tek Ayaklarını Çekerler.
   
 4. Oğuz GÜZELLİ
  Çevrimdışı

  normal değil bence hemen veterınere goturmelısınız..
   
 5. Denizci
  Çevrimdışı

  Denizci Guest

  bakalım devam ederse götüreceğim. bazen kendi kendine vıcır vıcır konuşurken de çekiyor bir ayağını çünkü
   
 6. Sinan Altın
  Çevrimdışı

  Genelde uyurken çekerler ayaklarını.Bütün gün uyuyor ve ayagını çekip mi duruyor?
   
 7. Oğuz GÜZELLİ
  Çevrimdışı

  ya arkadaşım bırak kendi haline kusları..kuşların hareketlerını anlama yazıları var googleda onları ıncele..
   
 8. Sinan Altın
  Çevrimdışı

  Veterinere götürmesini tavsiye ederken dalga mı geçiyordunuzda şimdi böyle diyorsunuz
   
 9. Oğuz GÜZELLİ
  Çevrimdışı

  evet dalga gecıyordum.Kuşlar bunlar ayagını toplarda yatar uzanırda yatar..en ufak şeylerden huylanmamak lazım devir teknoloji devri acsın googledan kuslar ve hareketlerı yazsın her şeyi bulur .. bunları sorgulamak size düşer mi ? Gereken bilgiyi zaten ben veririm...Kuş ayagını topluyor ne olur..Kuş yem yemiyor ne olur? Bu gibi garip ve basit sorulara gerekli her tür cevaplar sitemizde mevcut..Sadece biraz araştırma gerek..
   
  #9 Oğuz GÜZELLİ, 2 Eylül 2013
  Son düzenleyen: Moderatör: 2 Eylül 2013
 10. Sinan Altın
  Çevrimdışı

  Burası bir forum, ve oda bilgi edinmeye çalışıyor.Herkes herşeyi bilemez sorarak ögrenir.Dalga geçerek yardımınız dokunmaz.
   
 11. Sinan Altın
  Çevrimdışı

  Bilmedigim için bende böyle bir konu açmıştım ve yardımcı oldular.Ben sorgulamıyorum.Basit bir soruya cevap vermek istemiyorsanız verecek insanlar bulunur.Kimse dalga geçilmeyi haketmez.Googledaki her bilgininde dogrulugu yok.Can söz konusu oldu mu bilenine sorup ögrenmek en iyisidir.
   
 12. Oğuz GÜZELLİ
  Çevrimdışı

  Ufak şeylere cevap verip birşeyler bildiğinizi düşündüğünüze bir kac gün önce 2 ayagı tutmayan bir muhabbet kuşuna ne yapılması gerekir ? Adlı foruma cevap verip bilginiz oldugunu kanıtlayın..Bunlar ufak şeyler..
   
 13. Oğuz GÜZELLİ
  Çevrimdışı

  Kardeşim 1 kus tek ayagının ustunde de durur 2 ayagının ustunde de durur benım senden cevap almak ıstedıgım konu kus 2 ayagının ustunde de duramazsa ne yapmamız gerek?Madem bılıyorsun buna cevap ver..Ben guzel kardeşime öyle bir cevap yazdım..O buraya cevap yazsaydı ben ona durumu anlatırdım..Senın hıc bana hitaben yazı yazmana gerek yoktu..
   
 14. Sinan Altın
  Çevrimdışı

  Benim kuşlar hakkında çok az bilgim var.Onlarda buraya sorup ögrendiklerim.Konu tanıdık gelince cevap verdim.Size benim muhabbet kuşları hakkında çok derin bilgilerim var dedigimi hatırlamıyorum.Sadece demek istedigim kimsenin kimseyle dalga geçmemesi gerektigi..
   
 15. Oğuz GÜZELLİ
  Çevrimdışı

  burası bir kuş forumu o sebepten kuşlarla ilgili bilgisi olanlar konussun o zaman kardeşim kimseye de cevabından ötürü sorgulama yapma.Tek ayakta durma seklını bılmedıgımız ıcın bolgesel reksesif negatifleşme olabilir..O yuzden veterinere de gitme gerekebilir.Bu bolgesel negatifleşme veya reksesif negatifleşme vitamin eksikliği ile alakalı olabilir.
   
 16. Denizci
  Çevrimdışı

  Denizci Guest

  ben muhabbet kuşu bakımı konusunda tecrübesiz biriyim. daha önce bir tane almıştım fakat yaşatamadım. hiç anlayamadığım bir sebepten ötürü kaybettim. yazdığım konulara bakarsınız eski kuşum ve şu anki kuşumla ilgili olanları görebilirsiniz. öteki ölen kuşum hakkında da çok soru sormuştum sağolsun burada ki arkadaşlar yardımcı olup öneriler verdiler ben de uyguladım. fakat anlayamadığım bir sebepten ötürü kaybettim. birilerine ikide bir soru sormadan önce kendim araştırmayı ben de biliyorum, internette her türlü bilginin mevcut olduğunu da. bunların hepsini okudum zaten. fakat bazen bu yazılar birbiriyle çelişebiliyor. bir yazı bir şey derken aynı başlık altında ki bir yazı farklı bir şey öneriyor. burada yıllardır muhabbet kuşu bakan ve üreten insanlar var. onların da fikirlerini almam gerektiğini düşündüm. size sormam da bir çeşit araştırma sayılır. yazılanlar ve burada ki insanların tecrübeleri sonucu verdikleri önerileri karşılaştırıyorum. bugüne kadar dalga geçen kimse olmamıştı en basit sayılacak soruma bile. ben de ciddiye alıp endişelendim veteriner bakmaya başlamıştım internetten siz götürmelisiniz deyince. sorumu saçma buluyorsanız cevap vermezsiniz olur biter. bu kadar polemik yapmaya gerek yok.
   
 17. Sinan Altın
  Çevrimdışı

  Bilginizle ezilcegimi sanmayın :) Çünkü bilginiz bu arkadaşa yardımcı olursa ben sevinirim.Ben sizinle tartışmıyorum.Sorgulama kısmına gelirsek sorgulama denemez buna yardım iyi niyetli yapılan iştir.Çok bilgi sahibi olup da övünmek bundan ötürü az bilgisi olanla basit bir soru sordu diye dalga geçmek yardım degildir.
   
 18. Oğuz GÜZELLİ
  Çevrimdışı

  Kardeşim soyledıklerım bılımsel bir cevaptır..Sinan arkadaşımız bir dalga aradı cevapta bende biraz kendisine cevaplarda bulundum..Dediğim gibi her şey olabilir..Bilgili bir veterinere götürürsen sana daha bilimsel bir cevapta bulunur..Ve sana yolu gosterır..Benım sana yazdıgım cevapta herhangi bir dalga yoktu.Sacma sorulara hitafen yazılmıstır..Benım sana ılk cevabımda yazdıgım gibi kuşun sağlığı ile bilgi almak ıcın ve durumu ıle ılgılı bılgı almak ıcın iyi ve bilgili bir hekime göstermek şarttır..
   
 19. Sinan Altın
  Çevrimdışı

  Bana katıldıgınız için teşekkür ederim.Bende aynen bunu anlatmak istemiştim ama arkadaş asabice yaklaştı.Bende isal mi diye sordugum soruma bilgisizce verilen bir cevap yüzünden gidip kuşuma ilaç alıp ilaç verdim.Belkide verdigim ilaç onu öldürebilirdi.Meger kuşum isal degilmiş başka bilgi sahibi arkadaşların isal degil yazısını sonradan gördüm.Çünkü endişelenip hemen ilaç almaya gitmiştim.
   
 20. Sinan Altın
  Çevrimdışı

  Şuan yazdıklarınızı tebessümle okuyorum.Ben sadece dalga geçtiginizi düşünmedim.Benim kuşumda ayagını çektiginden bir sonraki yorumunuzu görünce dalga mı geçiyordunuz diye yazdım.Sizde dalga geçtiginizi ve bu tarz şeylerin ufak şeyler oldugunu söylediniz.Bende dolayısıyla dalga geçilmesi gerekilen bir durum olmadıgını anlatmaya çalıştım.
   

Sayfayı Paylaş