Karadeniz Pet

Aynı kafeste iki çift

jarhead

Meraklı Üye
Selamlar dostlar benim iki çift muhabbet kuşum var uzun suredirde aynı kafeste ler kafesim yeterli büyüklükte ölçüleri 50*40*35 şeklindedir sorularim şuydu kafese takılı bir tane yuvalik var kuslardan her hangi bir çift çiftleşir se diğer çifti ayirmalimiyim yada diğer tarafa bir yuvalik daha mı takmaliyim beraber olmalari ciftlesmelerine engel olur mu ?

O ölçülerde bir kafes tek çift için ideal normalde. Çiftleşmelerini beklemeden ayırırsanız daha çok verim alırsınız yuvalık kavgaları ve diğer çiftin yavrularına zarar verme gibi olasılıkları ortadan kaldırmış olursunuz.

Kuşlarınız yerli ve biraz daha büyük boyutta olsa idi 70-80 cm boyundaki bir kafeste 2 uç noktaya yuvalık koyarak 2 çift deneyebilirdin.Ancak bu kafes çok ufak.Tek çift ancak rahat edebilir.

Peki hocalarim başka kafesimde yuvaligimda var yalnız ben bu kafes ölçülerinden bi kışlık ısı yalıtımı yaptım. şimdi ayirirsam onları soğuktan nasıl koruyacam ? kafam çok karıştı bilseydim kışa girmeden iki iş daha fazla yapıp büyük bir kafes alırdım :( [url=http://hizliresim.com/W9vrA2][/URL]
[url=http://hizliresim.com/3jZRB2][/URL]

Son düzenleme:
[MENTION=17543]jarhead[/MENTION] öncelikle bu kafesi yatağın üzerinden alın. Dökülen tüyler ve toz uyurken ciğerlerine gidebilir. Bu starfotu kuşlar didikliyor, yutarlarsa sağlıkları için iyi olmayabilir. Ayrıca evin içerisi ısıtılmıyor mu? Strafora gerek yok bence.

Hocam ufo takılı ama bazen hava çok soğuk olunca ufo da kar etmiyor sağlık açısından önerileriniz içinde çok tsk bunun için mecburen yeni kafes yaptıracam ve yerini değiştirecem beğendiğim bi kafes modeli var ölçüleri 90*90*50 yaptırmayı düşünüyorum iki çift için yeterli olurmu bir de video atacam yaptiracagim kafesin sizce videoda ki kafes iyimidir eksikleri nelerdir ona göre yaptırmadan önce bileyim ben eksikleri gidereyim https://youtu.be/ubnDtOeJ3qA

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:57 -->-> Daha önceki mesaj 14:54 --

Hocam yardım edebilirmisiniz

2 çifti ancada salma da bakabilirsiniz. 90*90 olsun isterse 150*150 olsun bana kalırsa 2 çifti tek kafeste tutmayın. Ayırın 1 kafes ve yuvalık alın kuşlar rahat etsin. Sıcaklık konusuna gelirsek 15 derece altı muhabbet kuşları iyi değildir. Sıcak iklim hayvanları bunlar. Siz üşüyorsanız onlarda üşür hasta olabilir. Yaptığınız bu ısı yalıtımının da faydası olacağını sanmıyorum. Bu şekilde düşünüp bir çare siz bulabilirsiniz ancak. Kolay gelsin.

2 çifti ancada salma da bakabilirsiniz. 90*90 olsun isterse 150*150 olsun bana kalırsa 2 çifti tek kafeste tutmayın. Ayırın 1 kafes ve yuvalık alın kuşlar rahat etsin. Sıcaklık konusuna gelirsek 15 derece altı muhabbet kuşları iyi değildir. Sıcak iklim hayvanları bunlar. Siz üşüyorsanız onlarda üşür hasta olabilir. Yaptığınız bu ısı yalıtımının da faydası olacağını sanmıyorum. Bu şekilde düşünüp bir çare siz bulabilirsiniz ancak. Kolay gelsin.

Dostum merak ettim Salma dediginin ölçüleri ne kadar ki 150*150 de kurtarmaz demişsin.

Dostum merak ettim Salma dediginin ölçüleri ne kadar ki 150*150 de kurtarmaz demişsin.

Salma diye bahsettiğim oda büyük kuşların uçabıleceği rahat olucak ancak o zaman çiftler birbirine zarar veremez. Bi kafes içinde 2 çift baktığınız takdirde çiftlerin birbirlerine zarar verme olanakları çok yüksek yavruları olur bir çiftin diğer çift kıskanır yavrulara zarar verir vs sorunlar çok olur. Büyük salmalarda bile çok kuşun olduğu yerlerde sorunlar çok yüksektir. Siteden arattırabilirsiniz. Kafes üretiminde tek çift her zaman sorunlar minimumdur. Seçim sizin kolay gelsin...

Geri