Karadeniz Pet

Az önce eş aldım. Bana büyük geldi.

messevim

Meraklı Üye
Arkadaşlar bende 1 adet dişi var di 2-3 aylık. Bende ona bir tane eş almak istedim az önce petshop tan aldım bir erkek eve geldim evde ki kuşa gore büyük geldi bana kuş. Petshop cü bana bunun yavru olduğunu söylemişti ama neden bu kadar iri onu anlamadım. Cinsi mi değişik acaba?

1a3fd9bc7639e61af0ae3b1fa83f44cf.jpg

93d79bf8f535c5b00d581fd2a01eb6f5.jpg

9796e53e6f5080dd71266f33cc27d063.jpg

052a81ef165fbf1a181a4c3da3de760a.jpg

f8bb1ff5ac0f78d8cf6d0d6fa081ddfe.jpg

7cd3b64bb48d7479af379cef10e9a023.jpg

627d605204e0f191302fde2f392f2836.jpg

2d230f2743d12dce142631e99204bf70.jpg

JY-S3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok tatlılar.Maşallah.

Kuş ergen tam ay veremeyeceğim ama bence 1 yaş civarında yine de daha tecrübelilerden yorum almak gerek.

kuş 2-3 aylık erkek sarı olan cinsi hafif iri ama öyle fazla iri bi kuş değil

kuşlara maşallah

sarı olan kuş 3-4 aylık arası daha tepe tüyleri yeni çıkmaya başlamış
dişi kuşun tepe tüylerinden daha eser yok yani erkekten daha küçük
ancak küçük kuşların eş olması daha kolay olduğu için problem yok
ayrıca erkek kuş dişiden iri olursa daha iyi olur baskınlık kurar
dişi kuş da cins olarak gayet güzel maşallah
endişelenmene gerek yok o da yeterince büyüyecek zaten
haftada iki yumurta maması ver sularını yemlerini taze tut güle güle büyürler inşallah

Yasi buyudukce kafadaki cizgiler geriye gider diye biliyorum aralarinda cok bi fark yok erkegin iri olmasi iyidir baskin olur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:37 -->-> Daha önceki mesaj 16:34 --

Bana da tam tersi sari disiymis gibi geliyo :))

Erkek kuşunuz 3,5-4 aylık. Ben de bu hobiye 2 yavru alır büyütüp onların yavrularını alırım diye başladım. Fakat bu işte sabır oldukça önemli, ben sabredemedim ve yaşını almış bir çiftle devam ettim. Amacınız yavru almaksa 7-8 ay gibi uzun bir süre beklemeniz gerek :) Boyut farkı aynı cinste pek farklılık yaratmıyor. İyi akşamlar..

kuşlara maşallah

sarı olan kuş 3-4 aylık arası daha tepe tüyleri yeni çıkmaya başlamış
dişi kuşun tepe tüylerinden daha eser yok yani erkekten daha küçük
ancak küçük kuşların eş olması daha kolay olduğu için problem yok
ayrıca erkek kuş dişiden iri olursa daha iyi olur baskınlık kurar
dişi kuş da cins olarak gayet güzel maşallah
endişelenmene gerek yok o da yeterince büyüyecek zaten
haftada iki yumurta maması ver sularını yemlerini taze tut güle güle büyürler inşallah

içime su serptin üstad :)

Hafta da iki yumurta maması derken, yani haftada iki yumurta haşlayıp mı vereyim ?
Ayrıca yemlerini 2-3 günde bir sularını ise bazen günlük bazen de aksayıp iki günde bir tazeliyorum. Yeterli olur mu acaba ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:42 -->-> Daha önceki mesaj 15:40 --

Yasi buyudukce kafadaki cizgiler geriye gider diye biliyorum aralarinda cok bi fark yok erkegin iri olmasi iyidir baskin olur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:37 -->-> Daha önceki mesaj 16:34 --

Bana da tam tersi sari disiymis gibi geliyo :))

Hocam cere renginden belli yav sarının erkek olduğu ;) birçok arkadaş dişisinde şaşırdı kimisi ona erkek dedi kimisi dişi daha sonra dişi olduğuna hükmettik bu forumda :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:43 -->-> Daha önceki mesaj 15:42 --

Erkek kuşunuz 3,5-4 aylık. Ben de bu hobiye 2 yavru alır büyütüp onların yavrularını alırım diye başladım. Fakat bu işte sabır oldukça önemli, ben sabredemedim ve yaşını almış bir çiftle devam ettim. Amacınız yavru almaksa 7-8 ay gibi uzun bir süre beklemeniz gerek :) Boyut farkı aynı cinste pek farklılık yaratmıyor. İyi akşamlar..

Aslında dediğiniz gibi, amacım yavrularını alıp eğitmek. Haklısınız baya sabretmek gerekiyor ama bu saatten sonra yapacak birşey yok. Ben bu kuşlara alıştım artık bekleyeceğiz ne zaman keyflerine gelip bize yavru verirse o zamana kadar bekleeyeceğiz :)

Bence 2 kuş da 2-3aylık.Sarı biraz daha iri ama sorun olmaz diye biliyorum.

Son düzenleme:
Peki sarınin iri olması neyden kaynaklanıyor , dişi olanda acaba gün geçtikçe irileir mi?
JY-S3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Irkından kaynaklanıyor olabilir.Tam bilmiyorum ama sarı belki çektir ya da iri yerli diyorlar.Belki de iri yerlidir.Ben dişinin daha büyüyeceğini sanmıyorum.

Son düzenleme:
Irkından kaynaklanıyor olabilir.Tam bilmiyorum ama sarı belki çektir ya da iri yerli diyorlar.Belki de iri yerlidir.Ben dişinin daha büyüyeceğini sanmıyorum.

Kardeşim şu sarıyı ilk aldığım zaman elletmiyordu ısırıyordu ama akşama doğru biraz uysalaştı elime aldım altında ki kemik elime batıyordu sivri birşeydi, acaba kurulukmu var kuşta ?

Sarinin iri olmasi yumurta farkindandir ilk cikan yavrular daha iyi beslendiginden genelde digerlerine gore daha iri olurlar. En son cikan yavru daha kucuk olur.

o kemik bütün kuşlarda ele gelir kuşun anatomisi öyle ama tüylerin arasından çıkmışsa kuruluk olabilir

Forumda detaylı mama tarifleri var onlardan bir tanesini yapabilirsin yavru kuşlarda mama gelişimlerine faydalı olur

Geri