Karadeniz Pet

Ballı kraker (Yardım)

Berkan Yetiş

Meraklı Üye
İnternette bulduğum bir ballı kraker tarifini denedim. Yaklaşık 15 dakika 180 derecede fırında pişirdim. Az önce çıkardım mamaları lastik gibi birşey olmuş bu normal mi? Bisküvi gibi birşey olmasını bekliyordum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:52 -->-> Daha önceki mesaj 17:45 --

aranızda hiç ballı kraker yapan yokmu??

hem derece yüksek hem çok pişirmissin lastik gibi derken resim koy yardımcı olalım ballı krakere ihtiyacı yok kusların kaliteli markaların krakerini alın ço istiyorsanız

Çok Kalın Yaptıysan Pişmeyebilirler

hem derece yüksek hem çok pişirmissin lastik gibi derken resim koy yardımcı olalım ballı krakere ihtiyacı yok kusların kaliteli markaların krakerini alın ço istiyorsanız

İnternetteki tarifin aynısını yaptım. Lastik gibi derken yani bisküvi gibi kırılgan değil. Bildiğimiz lastik gibi esnek oldu. Sanırım un fazla olmuş. Kuşa verdim ısırıp kopartamadı :D Bende koydum camın önüne kumrular yesin :D Petshoplarda satılan ballı krakerlerin içine bal yerine kimyasal koyuyorlarmış.

Çok Kalın Yaptıysan Pişmeyebilirler

Gayet ince yaptım :D

Ben geçen gün basit bir kraker yaptım, yaklaşık 1 tatlı kaşığından az un, 1 kaşık bal, biraz kalsiyum tozu, yarım yumurta. bu ölçeklerle normal satılan hazır kraker boyutunu düşünürseniz 6 tane kadar çıkıyor. Lastik gibi olmasının nedeni yemi az koymanız olabilir. Ben göz kararı koydum yem baya fazla gidiyor. Yem ile malzemenin doyması lazım hatta yem fazla bile olabilir. Bal da yapışkan olduğu için fazla geldi mi lastik gibi olmuştur:) 180 derecede 10 dk yetiyor.

Hamarat olsam bende yapicamda bende böyle yetenekler yok beceremiyorum. :D

Nokia 3310 ile gönderildi.

İnternette bulduğum bir ballı kraker tarifini denedim. Yaklaşık 15 dakika 180 derecede fırında pişirdim. Az önce çıkardım mamaları lastik gibi birşey olmuş bu normal mi? Bisküvi gibi birşey olmasını bekliyordum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:52 -->-> Daha önceki mesaj 17:45 --

aranızda hiç ballı kraker yapan yokmu??

benım tarifi deene

http://www.muhabbetkusu.com.tr/bakim-besleme-uretim-ve-yetistirilmesi/mubislere-balli-kraker-yapma-zamani-19590.html