Karadeniz Pet

Bana yardım edin!ölü yavru...

ayhanakbas

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşların yumurtlama şeklini falan daha önce anlatmıştım buradan.Boş mu dolu mu derken bugün sabah işe gelmeden önce bir de baktım ki üç yumurtadan ikisi duruyor.sonra bunu farkettim.Hala şoktayım sanki üzerinden silindir geçmiş gibi benim yanlış yapmış olduğum bir şey mi var acaba.bunlar kızgınlık yumurtasının arkasından aldığım ilk yumurtalar.diğerlerinde de aynı problemi yaşar mıyım bana lütfen yardımcı olun arkadaşlar.

Geçmiş olsun Ayhan. Eşler tecrübesiz oldukları için yavru ölmüş olabilir. Yuvalık içinde ortası çukur folluk olmalı ki yumurtalar ve yavrular o bölüme toplansın. Diğer yumurtalara şans ver bakalım onlar çıkıp yaşarsa ne ala, olmadı yuvalığı değişitirirsin. İçine plastik folluk konulan yuvalıklar en idealidir.

Acemilikten dolayı yavru ezilmiş olma ihtimali yüksek. Umarım diğer yumurtalar sağ salim çıkar.

nasıl bir yuvalık almam lazım bana resimli örnek gösterebilir misiniz.şimdi değiştiremem heralde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:44 -->-> Daha önceki mesaj 13:10 --

yuvalık hakkında görsel paylaşabilecek olan?
Birde bana yuvalığa talaş atmam gerektiği söylendı.doğru mudur

ekteki linkte yer alan tarzda yuvalıklar almalısınız.
Plastik Yuva Folluğu (10 Adet) | NaturBird

plastik ve delikli folluk içermeli. talaş koymak da hem yavru ezilmelerini azaltır hem de daha temiz ortam sağlar. ölü yavruyu yuvadan uzaklaştırın. eğer dişi kuş evcil ise yuva değişimine sorun çıkartmayabilir. eğer agresif ise yuvaya şimdilik sadece talaş koyun ve bekleyin.

yavrunun ölü çıkmasının nedeni yuvalıktan dolayımıdır acaba

Geri