Karadeniz Pet

Banyoluğa Tuz Eklenmesi

barisarslan

Meraklı Üye
Arkadaşlar Merhaba
Kuşların banyoluğuna tuz eklememiz ne kadar doğru? Beni detaylı olarak bilgilendirirmisiniz lütfen.

Hiç duymadım sirke en güzeli ve sağlıklı olanı

tuz ne alaka ? doğal maden suyu veya organik elma sirkesi en iyisidir kullanılan suda içilen sudan olmalıdır. Çünkü girmeden önce tadına bakacaktır kuşlarımız

Valla bende aynı sizin gibi düşünüyordum fakat internette araştırdğımda banyo tuzu gibi ürünlerle karşılaşınca yanlış mı yapıyorum diye ikilemde kaldım. Maden suyunu hiç denemedim zararı olmaz dimi yani yakma acı verme gibi?

Valla bende aynı sizin gibi düşünüyordum fakat internette araştırdğımda banyo tuzu gibi ürünlerle karşılaşınca yanlış mı yapıyorum diye ikilemde kaldım. Maden suyunu hiç denemedim zararı olmaz dimi yani yakma acı verme gibi?
maden suyu tüy köklerini besler ama tabi asiti kaçırılmış olacak. o banyo tuzları zaten doğal minerallerden yapılıyor yani sodanın ham maddesinden bildiğimiz tuz değil banyo tuzu dedikleri :)

Maden suyu kullanin soda degil ikisi farklidir soylenildigi gibi asiti kacirilmis olsun sirke de kullaniyorum gayet guzeldir tavsiye ederim

Maden suyu kullanin soda degil ikisi farklidir soylenildigi gibi asiti kacirilmis olsun sirke de kullaniyorum gayet guzeldir tavsiye ederim
634555308673651250.jpg

organik elma sirkesinde doz aşımı sorun olmaz göz kararı ayarlıyorum 100ml suya 5ml diyebiliriz. Yalnız özellikle belirtiyorum markette 2-3 tl e satılan sirkelerden bahsetmiyorum aktarlarda olan Organik Elma Sirkesi. markatteki ucuzlar asitli oluyor ciddi zararlı

@Kahraman KÖROĞLU ayrıca bir konuda daha fikrini almak istiyorum benim albino ve çek kuşum var ikiside çift dişi olan erkekle oynaşıyor gagasını ısırıyor vs ancak erkek o kadar cilveli olmadığı gibi yuvalık takılı olmasına rağmen içeri girdikleri olmuyor ne yapmalıyım sence?

erkek zaten pek fazla yuvaya girmez her 2side hazır olduğunda gereken olur zaten bu işte en önemli şey sabır... bazen eşe attımız çiftten 1 ay da yumurta aldımız da oluyor ama kimi çiftleride 1-2 sene bekledimiz oluyor. tamamen sabır nasip kısmet gerisi onların hazır olmasına bağlı

Geri