Karadeniz Pet

Bebek maması hakkındqa?

• Konbuyu başlatan Bayram TANRIKULU
  • Başlangıç tarihi
B

Bayram TANRIKULU

Guest
4-5 aylık kuşuma aşagıdaki mamadan direk versem yermi acaba içine bişey katmama gerek varmıdır?

Ld621o.jpg

Direk verebilirsiniz dilerseniz.. Bunun sebzeli tahıllı olanları da var.. Bir dahakine ondan verirseniz daha yararlı olur.. Kuşa kendi hazırlayacagınız mama daha iyi gelirdi, bu biraz cıvık kıvamda olacak cünkü.. Bu mamaları yeme düşmeden anne babadan ayrılmak zorunda kalan kuşlara veriyoruz biz.. senin vermende bir zararı olmaz, dilersen verebilirsin..

Bunu dilerseniz biraz irmik ve biraz misir unu ile karıştırarak, içine de bir adet haşlaşmış yumurtayı da rendeleyerek verebilirsiniz. Ben aynı markanın 250 gram 8 tahıllı toz olanını aldım. Gayet başarılı.

klasik bir mama malzemeleri nelerdir ?

-havuç
-yumurta
-etimek
-mısır unu

aklıma bunlar geliyor var mı eksik ? kuşlarıma ilk defa yapcam umarım severler

Severler bence de saydıklarınız klasik malzemelerdir

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

bu mamanın içine keçiboynuzu tozu ve biraz tarçın ve üzerine biraz yeminden serptim bakalım yiyecekmi?

[MENTION=8503]Atılım BUKAĞIKIRAN[/MENTION] ve [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] bu mamayı yediremedim yapabileceğim başka birşey varmı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mamaya biraz yem serpiştirin Kafesten yemi de çıkarın bir süreliğine

Sabırlı olun derim de bunu derken kuşunuzu aç bırakmayın

bu mamanın içine keçiboynuzu tozu ve biraz tarçın ve üzerine biraz yeminden serptim bakalım yiyecekmi?

[MENTION=8503]Atılım BUKAĞIKIRAN[/MENTION] ve [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] bu mamayı yediremedim yapabileceğim başka birşey varmı?

keçi boynuzu tozu bile bulmussunuz daha ne olsun

Keciboynuzu tozunu ne kadar, ne ölcekte koydunuz peki?

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Keciboynuzu cok olmus, kuslar icin cok faydalı ancak bir cay kasıgının ucu ile koklatılacaktı, cay kasıgının 5 te 1 i kadar. Cok olunca agır kokusundan dolayı yemiyolar

Ben çekileyim aradan levent acar, siz devam edin, abartıyorsam.

Geri