Karadeniz Pet

Ben bu kızı çözemedim

Cansu Türkyolu

Meraklı Üye
Kuşum 5-6 aylık yaklaşık 2 aydır benimle.
Tam alıştık dedim yine agresiflesti. Kafeste parmagima geliyor ya da dışarda. Ama öyle uçup da bana gelme durumu yok. Ve yeniden çok ısırmaya başladı. Isırırken hırslı hırslı nefes alıp veriyor. Baya ısırmaya atılıyor parmağımın peşinde koşuyor. Ama baya göğsümde parmağımda uyuyor elimden yem yiyor. Kafese sokmakta sıkıntım yok. Eğer aynı koltuktaysak koşa koşa gelip üstüme tırmanıyor.
Biz iyi miyiz kötü müyüz anlamadım bi türlü. Öyle öpücük ya da sevinç gösterisi olmuyor beni görünce.
Bir gün iyiyiz diyorum, bir gün hiç sevmiyor beni diyorum.
Nedir bu durumumiz?

Hocam genelde dişi kuşlar böyledir. Benimde ilk muhabbet kuşum, dişi idi. Saldığım zaman kendi kafasına göre dolaşır, eğer eserse bana gelirdi. Omuzlarda durup, illa ki bir şeyleri ısırmayı çok severler. Parmağınızı büyük bir hiddetle ısırması sizden kaynaklı kesinlikle değil zaten, dediğim gibi, dişi muhabbet kuşların doğasında var böyle şeyler.

Kızışıyordur ergenliğe giriyordur yani öyle düşünün dişiyse kuş normal hırçınlaşması

Hocam genelde dişi kuşlar böyledir. Benimde ilk muhabbet kuşum, dişi idi. Saldığım zaman kendi kafasına göre dolaşır, eğer eserse bana gelirdi. Omuzlarda durup, illa ki bir şeyleri ısırmayı çok severler. Parmağınızı büyük bir hiddetle ısırması sizden kaynaklı kesinlikle değil zaten, dediğim gibi, dişi muhabbet kuşların doğasında var böyle şeyler.

Kızışıyordur ergenliğe giriyordur yani öyle düşünün dişiyse kuş normal hırçınlaşması

Dişi kuş da ama bundan önceki de disiydi ama o canımı acitmaktan korkardı şefkatli şefkatli davranırdı.
ceresi hafiften kahverengilesmeye başladı ama ondan mı bu belirsizliğimiz bizim bilemedim de.

Kızgınlık geçince sakinler biraz daha ayrıca her kuşun karakteri de bir olmuyor

Geri