Karadeniz Pet

Ben yokken neler olmuş neler :)

• Konbuyu başlatan Mubiş94
  • Başlangıç tarihi
M

Mubiş94

Guest
Arkadaşlar tekrardan herkese merhaba bugün çamları pencereleri açtım oda havalansın diye ve markete gittim ordanda arkadaşımla buluştuk yaklaşık evden 6'saat uzak kaldım ve eve girdiğimde kuşlarımın kafesinin üstünde bembeyaz bi muhabbet kuşu daha gördüm evde kimse yoktu hızlıca camı kapatıp kuşu elime aldım ve baya zayıflamış ve ayakları kötü durumdaydı 4-5'saat ayrı kafesin içinde yem su verdim ve ayaklarını zeytin yağı ve kremle temizledim burnunuda mis gibi oldu ,erkek 4-6 aylık gibi geldi bana ,yanlız dışkısı baya büyük normal muhabbet kuşunun 3 katı gibi bu bi rahatsızlığın belirtisimidir acaba ? Zaten 2 çift muhabbet kuşum vardı şimdi 5 tane oldular onuda benim mubişlerin eski kafeslerine koydum onda duruyor şuan :)

Resim : http://i.hizliresim.com/q2ggmZ.jpg

Resim : http://i.hizliresim.com/MlzzPM.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maşallah çok güzel

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kus inanılmaz huzel dıskı konusu dısarda yedigi seylerden kaynaklanıyordur. Bu arada bu kusa asık oldum sahiplendirmeyi dusnursen alabilirim

arasan bulamazsın, maşallah güzel bi kuş

Maşallah çok güzel bir kuş hayırlı olsun :)

Dışarda kaldığı için ishal olmuş olabilir, kontrol edip ishal varsa ilaç verin, bir hafta kadar karantinada tutmakta fayda var,

Masallah cok guzel cok sanslisiniz fakat en azindan biraz sahibini arayın bence dusunsenize boyle bir kusu kacirdiginizi cok uzucu en azindan etrafiniza yayabilirsiziniz belki bulunur

Şansa bak yaa :Ddd kuşta harika yanlız nazar değmesin :D

mubiş94 anan seni kadir geceinde doğurmuş, çok şanslısın ama kuşun sahibini ara konusunda azra barbrosa katılıyorum. benim eğitmeye çalıştığım kuşum geçen sene kaçmıştı, 1 hafta gözlerim havada gezip durdum balkonda bekledim saatlerce ki bu kadar güzel bir kuş ta değildi

Zaten elinizde yeteri kadar kus varmis sahibini bulmaya calismalisiniz maasalhh guzel de bir kusmus

Maşallah ne kadar güzel bir kuş hem rengi hem duruşu :) inan arasan kolay kolay bulamayacağın gibi bir kuş.Sahibi komşu falansa zaten haberin olur bir iki güne yok değilse zaten umudunu kesmiştir sahibi.Çünkü kaçan kuşun normal şartlarda dışarıda bir gün kalması çok zor dayanması.

Maşallah güzel kuş, kıymetini bilin gule gule besleyin.

Güzel yorumlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim ,kuş sanki fazla dışarıda kalmış gibi çünkü ele alınca göğüs tarafı aşırı zayıflamış,kim bilir nerden geldi sahibini aramaya kalksam herkez benim kuşum der ,ve sahibini bulmak imkansız belkide sahibi yoktu üretimhaneden kaçmışta olabilir,yani biri gelse dese ben beyaz bi kuş kaybettim tabikide veririm ama kapı kapı dolaşıp bu kuş sizinmi diye soramamki, kim yapar böyle.Teşekkürler

Maşallah. :) nasıl oluyor böyle muhabbet kuşu geliyor balkona ya da içeri. :) ben daha dışarda bile görmedim başı boş, Allah'ın şanslı kullarısınız. :)

Vay vay vay çok güzel. Disarida bu mevsimde fazla dayanamazdi iyiki cami acik birakmisiniz.

Geri