Karadeniz Pet

Beyaz katı dışkılama

Yağmur-milka

Paylaşımcı Üye
Bir kaç veterinere gittik etkisi olmadı tekrar tekrarladı Tekirdağ’dan İstanbul’a İstanbul veterinere gitmeye karar verdik çok iyi ilgilendiler dışkı tahlillerimiz yapıldı röntgenimiz çekildi iyi ki gitmişim kuşumun birden fazla problemi olduğunu öğrendim kendilerinin hazırlamış olduğu 5 farklı ilacımız var şuan bizimde tahmin ettiğimiz gibi pankreas problemimiz varmış ona yönelik antibiyotiğimiz var kesinlikle tedavi edikmesi gerekiyor karaciğerinde sorun varmış gagasındaki lekelerden bellinoluyormuş böbreğimizde büyüme mevcut zayıflamamız var kursağına kum yutmuş bir sürü haftada 3 gün 3 saat vermek gerekiyormuş sadece gelişmeleri yazacağım bir kaç kişi parazit ilacı önermişti özellikle sordum parazit yok dışkımızda eğer kuşunuzda gözlemlediğiniz değişiklikler mevcut ise mutlaka muhabbet kuşundan anlayan bir veterinere gidip tahlil yaptırın

Ekli dosyalar

• BF4DE60A-5414-4E58-9BFA-32CF0D11EB1B.jpeg
    BF4DE60A-5414-4E58-9BFA-32CF0D11EB1B.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 33
Dışkılarımız daha iyi kesinlikle beyaz ve katı değil artık biraz sulu ama antibiyotik kullandığımız İçin olabilir pankreas İçin kreon adlı ilaç verildi günde bir kere 0,1 ml antibiyotik enro 12 saatte bir ağıza 0,1 ml melox iltihap giderici ağrı kesici 5 gün 0,1 ml tok karın akşam aminoasit ve omegamix gün aşırı dönüşümlü 0,1 ml şimdilik keyfimiz daha iyi tedavinin 6. Günündeyiz biraz morali bozuk tabi sürekli ele alınıp ilaç veriliyor genel izlenimim iyiye gidiyor yönünde

Kreonu kaç gün kullanıcakmışsın?
14 gün kullanılacak ilaçlar aminoasit ve omegamix bitene kadar kullanılacak birde bana bir ampul önerildi ama Türkiye internet satışında bulamadım muadili var mıdır acaba Avian sun ya da feather brite uv lamba kış aylarında 3 saat kullanmam tavsiye edildi sürüngen için buldum hep kuşlar İçin bulamadım türkiye satışta :( veterinere gidince soracağım ama belki bilgisi olan vardır uva %8 uvb %2,5 5500 kelvin özellikleri

Geri