Karadeniz Pet

beyaz katı dışkı

yasemin5

Meraklı Üye
merhaba, iki gündür dişi kuşumun dışkısında tuhaflık farkettim. beyaza yakın sarı gibi dışkıları var. bu sürede daldarı ve kendi yemi dışında farklı bir şey yemedi. probiyotik ve vitamin takviyesi haftada iki kere düzenli olarak veriliyor. yemesinde icmesinde de sıkıntı yok keyfi yerinde. ancak bu dışkı rengi beni endişelendirdi. bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG_20230204_132102.jpg
    IMG_20230204_132102.jpg
    133.2 KB · Görüntüleme: 41
Kuşta pankreas sorunu mevcut eczaneden pankreoflat alın, ilacın dış kabuğunu soyup, tam dolu suluğa 1-2 pirinç tanesi kadar ekleyin bu işlemi hergün yenileyip tekrar edin 7 gün boyunca kullanın.
sizce geçici bir şey olabilir mi, yani hemen ilaç tedavisine başlamalı mıyız? yemden kaynaklı ya da üşütme yüzünden olmuş olabilir mi? çünkü daha yeni böyle bir şey oldu

Pankreas dışkısı diğer dışkılardan farklıdır ve ilaç kullanmadan düzelmez, yani başka sebeplerden kaynaklı bir durum değil pankreas sorunu malesef.
yeşillik verilmesi ile ilgili bir şey okudum iyi geldiğine dair size de sormak istedim, bir de pankreas sorunu neyden kaynaklanıyor yani neden böyle olmuş olabilir

yeşillik verilmesi ile ilgili bir şey okudum iyi geldiğine dair size de sormak istedim, bir de pankreas sorunu neyden kaynaklanıyor yani neden böyle olmuş olabilir
Aşırı kilo, uygun olmayan ve sağlıksız ortamda yetişmeleri, aşırı yağlı tohum yada besinlerle beslenmeleri, ızgara olmayan kafeslerde dışkıların kuş tarafından tüketilmesi gibi durumlardan kaynaklanır genel olarak.

Bu sorun yeşillik ile çözülmez malesef ilaca başlayın 5-7 gün arasında sorunu düzelmiş olacaktır.

Aşırı kilo, uygun olmayan ve sağlıksız ortamda yetişmeleri, aşırı yağlı tohum yada besinlerle beslenmeleri, ızgara olmayan kafeslerde dışkıların kuş tarafından tüketilmesi gibi durumlardan kaynaklanır genel olarak.

Bu sorun yeşillik ile çözülmez malesef ilaca başlayın 5-7 gün arasında sorunu düzelmiş olacaktır.
kuşumuza elimizden geldiğince iyi bakıyoruz daha önce de uzun süreli bir ishal sorunu olmuştu atlatmıştık, yemi mamaistten aldığımız özel karışım yem, onun haricinde kafeste bulunması gereken her şey mevcut. yine de neden böyle oldu anlayamadım üzüldüm. şu an dışkı rengi dışında herhangi bir hastalık belirtisi yok çok şükür ama yine de başlayalım mı ilaca?

ve söylemiş olduğunuz ilacın başka bir yan etkisi olmaz değil mi?

Başlamazsanız ilerler daha büyük sorunlara yol açar.

Söylediğim ölçülerde kullandığınız sürece hiçbir sorun olmaz, forumda yüzlerce pankreas sorunu olan kuşumuz bu sayede iyileşti.
anladım, peki ilacı suya kattiktan sonra belli bir saat sonra temiz su ile yenileyecek miyiz yoksa 1 gün boyunca ilaçlı su mu kalacak? bir de ilaçlı suyu vermeden önce suluğu bir iki saat önceden çıkartalım mı? ya da geceden çıkartıp sabah mi verelim

anladım, peki ilacı suya kattiktan sonra belli bir saat sonra temiz su ile yenileyecek miyiz yoksa 1 gün boyunca ilaçlı su mu kalacak? bir de ilaçlı suyu vermeden önce suluğu bir iki saat önceden çıkartalım mı? ya da geceden çıkartıp sabah mi verelim
Geceden çıkarın suluğu sabah ilaçlı suyu koyarsınız 8 saat bekledikten sonra ilaçlı suyu içme suyu ile değiştirin. Günlük tekrarlayın bu işlemi 7 gün boyunca zaten 3-4 gün içerisinde dışkılar toparlanmaya başlar 7. Günde düzelmiş olur. İlaç kullanırken güncel dışkı fotoğraflarını paylaşın yine bizlerle

Geceden çıkarın suluğu sabah ilaçlı suyu koyarsınız 8 saat bekledikten sonra ilaçlı suyu içme suyu ile değiştirin. Günlük tekrarlayın bu işlemi 7 gün boyunca zaten 3-4 gün içerisinde dışkılar toparlanmaya başlar 7. Günde düzelmiş olur. İlaç kullanırken güncel dışkı fotoğraflarını paylaşın yine bizlerle
çok teşekkür ederim, durumu haberdar edeceğim.

tekrardan merhaba bir veteriner fotoğrafı görüp suyuna 1 damla sirke ya da yoğurt damlatmamızı söyledi. size de sormak istedim
Yasemin hanım, maalesef pankreans sorunu olduğu aşikar. Üstte yazılanlar fayda edecektir. Sirke kullanımı kuşlarda çok önerilmiyor. Veteriner dediğiniz kanatlı uzmanı mıydı ya da kuşlardan anlayan bir yer miydi merak ettim

Yasemin hanım, maalesef pankreans sorunu olduğu aşikar. Üstte yazılanlar fayda edecektir. Sirke kullanımı kuşlarda çok önerilmiyor. Veteriner dediğiniz kanatlı uzmanı mıydı ya da kuşlardan anlayan bir yer miydi merak ettim
kanatlı uzmanı değil ancak daha önceki ishal tedavisini orada yapmıştık

kanatlı uzmanı değil ancak daha önceki ishal tedavisini orada yapmıştık
En azından bir damla demiş. Fazlası kesinlikle zararlıydı ama illa kullanılacaksa 1 damla çok tahribata sebep olmaz. Yinede ben önermiyorum. Şunu da söyliyim bu uygulamalar; bırakın iyi gelmeyi, hastalığını bile baskılamaz. Yine siz bilirsiniz tabii ki, Adrian Bey'de fikrini söylediğinde ona göre bir yol izlersiniz.
Tez zamanda iyileşmesi dileğiyle, çok geçmiş olsun 🌸

En azından bir damla demiş. Fazlası kesinlikle zararlıydı ama illa kullanılacaksa 1 damla çok tahribata sebep olmaz. Ama şunu da söyliyim bu uygulamalar; bırakın iyi gelmeyi, hastalığını bile baskılamaz. Yine siz bilirsiniz tabii ki, Adrian Bey'de fikrini söylediğinde ona göre bir yol izlersiniz.
Tez zamanda iyileşmesi dileğiyle, çok geçmiş olsun 🌸
daha önceden böyle bir şey olmadı yani herhangi bir belirti veya dışkıda tuhaflık olmadı sadece 1-2 gündür dışkıları böyle olunca ister istemez geçici olabilir mi diye düşündük, denilenleri dikkate alacağım kuşumun iyileşmesi tabii ki önceliğim olacak gelişmeleri buraya da yazacağım. çok teşekkür ederim 🙏🏻

daha önceden böyle bir şey olmadı yani herhangi bir belirti veya dışkıda tuhaflık olmadı sadece 1-2 gündür dışkıları böyle olunca ister istemez geçici olabilir mi diye düşündük, denilenleri dikkate alacağım kuşumun iyileşmesi tabii ki önceliğim olacak gelişmeleri buraya da yazacağım. çok teşekkür ederim 🙏🏻
Rica ederim ✨
Güzel haberlerle gelin inşallah 🌺

tekrardan merhaba bir veteriner fotoğrafı görüp suyuna 1 damla sirke ya da yoğurt damlatmamızı söyledi. size de sormak istedim
Yoğurt içindeki maya dan ötürü kanatlı uzmanlar kesinlikle önermiyor kursak mantarına davetiye. Aynı şekilde sirkeyi de önermiyorlar. Sirkeyi ben sadece ekipmanı temizlemek için kulanıyorum. Ve hocamizin dediği gibi katı beyaz diski pankreas sorunudur. Denilen ilaçları en kısa zamanda temin edip tedaviye başlayın hastalık ilerlemeden 🙏🏻

Geri