Karadeniz Pet

Bıcır ne yapıyor ?

Eş falan istemiyor

Bu çok tehlikeli bir durum kuşunuz kafesten dişarı çıkmaya calisiyor benimkide aynı davranıslar sergilemişti .. bir gün eve döndüğümde kafası kafese sıkısık halde buldum neyseki birsey olmadı ama uzun süre öyle kalsaydi kötü seyler olabilirdi ...

Dışarı çıkmak isteyebilir. Çünkü sürekli serbest halde. Kafese zor sokuyorum. Zaten önce tellere var gücüyle asılıyordu. sanki telleri koparacak gibi :D

ama birkaç yerde de eş istediğini söyleyen olmuştu. bana da mantıklı geldi

Eş falan istemiyor

Bu çok tehlikeli bir durum kuşunuz kafesten dişarı çıkmaya calisiyor benimkide aynı davranıslar sergilemişti .. bir gün eve döndüğümde kafası kafese sıkısık halde buldum neyseki birsey olmadı ama uzun süre öyle kalsaydi kötü seyler olabilirdi ...

Dışarı çıkmak isteyebilir. Çünkü sürekli serbest halde. Kafese zor sokuyorum. Zaten önce tellere var gücüyle asılıyordu. sanki telleri koparacak gibi :D

ama birkaç yerde de eş istediğini söyleyen olmuştu. bana da mantıklı geldi

öyle yapacağım ama "kızışkın dişi" nasıl anlaşılıyor ? onu bilmiyorum...:confused:
Kiziskin oldugunu disinin burun ksmindan anlarsiniz koyu kahverengi olduysa burnu kizismis demektir

galiba öyle diyor. tüneğin ordan ayrılmıyor kuşcağız :D:D

Kiyamam ben ona :) yavrular yakindir

bır hafta ıcınde yenı bir tunegın olucak hayırlı olsun :D

Kizismis disnin ceresi kahverengi olur.hareketlere gore bencede hayvan bir es istiyor

Anlastıgınız bir kuşcudan kafese salıp gözlemliyin bence o eşini sececektir:)

olabilir. ben gidip bir dişi seçeceğime kendi eşini kendi seçsin. sonra kuş bana :"bula bula bunu mu buldun" demesin :D:D en mantıklısı bu sanırım

bır hafta ıcınde yenı bir tunegın olucak hayırlı olsun :D

nasrettin hocanın kazan hikayesine dönecek bu iş sanırım. :D doğacak tüneği de yeni kafese koyarım artık.

Kizismis disnin ceresi kahverengi olur.hareketlere gore bencede hayvan bir es istiyor

bilgi için teşekkürler.

Eş olayını bilmem ama

Sanıyorum ki kuşunuz benim kuşum gibi günün 6-7 saatini en azından kafes dışında geçirenlerden benim kuşum da bulunduğu odayı kafes belledi sağda solda konacak yerleri ve oyuncakları da var kafes dışında

Kafes içinde olduğu ve beni gördüğü zaman sağa sola atlıo ve sonra kapıya yakın bi yerde kafasını önde tutarak çıkar beni diye bekliyor..
Kuşunuz dışarı çıkmak için numara yapıyor:)

He he aynı benim kuşum işte aynısını yapıyor :D:D bende anlamıştım ama sorayım dedim eş istiyor anlamış oldum daha 1 yaşına bile gelmedi yaramaz yanına eş almasam bir sıkıntı olur mu ben yavrularla veya 2 kuş ile birden yapabilir miyim bilmiyorum çünkü ...

He he aynı benim kuşum işte aynısını yapıyor :D:D bende anlamıştım ama sorayım dedim eş istiyor anlamış oldum daha 1 yaşına bile gelmedi yaramaz yanına eş almasam bir sıkıntı olur mu ben yavrularla veya 2 kuş ile birden yapabilir miyim bilmiyorum çünkü ...
aynen benim kuş da 1 yaşından küçük. ben yine de bir eş alıcam kuşa.