Karadeniz Pet

Bıldırcın Yumurtası

• Konbuyu başlatan Sevtap DERİN
  • Başlangıç tarihi
S

Sevtap DERİN

Guest
Merhaba arkadaşlar. Şimdi ayıptır söylemesi benim kuşlar 2 gündür çiftleşiyor da. :D Bende onlardan güzel güzel torunlar bekliyorum tabii. Bunun için kuşlarıma ayrı bir özen göstermiyorum desem yalan söylemiş olurum. Malum bu aralar da mama yapımı sıklaştı bende. Soruma gelecek olursak, şimdi mamanın içine yumurta koyuyoruz ya tavuk yumurtası yerine bıldırcın yumurtası katsam bir şey olur mu? Hani bıldırcın yumurtası daha vitaminli, daha sağlıklı diyorlar ya o yüzden aklıma takıldı.

En kestirme yol bildigin yol diye bi söz vardır Sevtap bunu sende biliyorsundur :D
Bildigin yoldan sasma derim ben. Bide bıldırcın yumurtası biraz daha tuzlu gibi geliyo bana :D

keçiboynuzu tozuda karıştırıyorum ben yumurta mamasına.

Belki dokunacak kuşlarına değiştirme besinlerini

Bildiğin yoldan şaşma bence ne olur ne olmaz bu arada yumurtalar gelmeye başladımı

Bildiğin yoldan şaşma bence ne olur ne olmaz bu arada yumurtalar gelmeye başladımı

Yok daha dün çifteştiler. Bugün de 2-3 defa çiftleştiler ama bakalım. Bende bu şans varken yumurta gelmez. :D Teşekkürler yorum için. Normal yumurtaya devam.

Bıldırcın yumurtasıyla ilgili bir endokronolaji hocası, gelişim çağındaki çocuklara vermeyin, hormonal gelişimi hızlandırdığını söylemişti. Ayrıca brokoli de hormonal gelişimi hızlandırmakta. Kuşların daha hızlı üreme dönemine girmesine nedn olabilir diyebilirim.

Dişi ve erkegin yuvalıga ilgisi ne durumda

Dişi çiftleştikten sonra giriyor yuvaya. Bazen kapısından içeri kafasını sokup bakıyor. Kenarlarını kemiriyor. Ama sürekli değil, belli saatlerde ve çok uzun sürmüyor. Toplasan 5-10 dakika falan ilgileniyordur. Yok yok olmayacak galiba. :D

Sevtap abla sen sabırla bekle.Aynılarını bende yaşadım.Dişi az giriyordu yuvalıga.Sonra ilk yumurtayı yaptı ben sevinçten deli oldum ama gece girmiyor diye moralim bozuldu sonra 2. yumurtayı yaptı.Bu sefer dışarı çıkmamaya başladı bende dışarı çıkarmak için (özel taktik) marul asıyorum dişi daha asarken çıkıyor bende kolayca bakıyorum.
Bu arada normal yumurta kullan.Bıldırcın da neymiş dağdan gelip bağdakini kovamaz :)

Sevtap abla sen sabırla bekle.Aynılarını bende yaşadım.Dişi az giriyordu yuvalıga.Sonra ilk yumurtayı yaptı ben sevinçten deli oldum ama gece girmiyor diye moralim bozuldu sonra 2. yumurtayı yaptı.Bu sefer dışarı çıkmamaya başladı bende dışarı çıkarmak için (özel taktik) marul asıyorum dişi daha asarken çıkıyor bende kolayca bakıyorum.
Bu arada normal yumurta kullan.Bıldırcın da neymiş dağdan gelip bağdakini kovamaz :)

Ahahaha peki ablacım. Sabırla beklemeye başladım bile. :) Ama insan endişeleniyor işte.

Geri