Karadeniz Pet

bir erkeği iki ayrı dişiye kullanabilirmiyiz

Mehmet GÜLER

Meraklı Üye
yawruları ile beraber 1 çift kuşu alma niyetindeyeyim ve eşlerden erkek olan beyaz duble faktör..

benim şuan tek bekleyen dişi duble var ve aldıgım eşlerden erkeği her iki dişi içinde kullana bilirmiyiz ??
kullanabilirsemde nasıl bi yol izlemem lazım..

Erkek pil yerse anca :) Erkek kuluçka dönemlerinde dişiyi doyuracağından o şekilde olmaz.

bak güzel kardeşim benim abaza erkek çifthanede ayrı kafeslerde eşi ile çiftleştikten sonra dişi yumurtaya yatmaya başlayınca kerkenez çifthanenin diğer tarafına rahatsız diye koyduğum dişi ile de çiftleşti bu uyanuk çifthanenin alt temizleme çekmecesinin oradan diğer tarafa geçiyor ve çiftleşiyorlarken şans eseri gördüm bende ellemedim ve çifthanenin orta bölmesini az bi araladım ki okadar eziyet cekmesin diye şimdi 2 dişi ve toplamda 8 yavruya bakıyor ama gel birde kuşa sor nasıl baktığını eridi resmen artık gerisine siz karar verim ama size tafsiyem yavrular yuvadan atlamaya başlayınca yuvalığı hemen sökün tekrar yumurta yapmasınlar yavrular yem kırmaya başlayıncada erkek olanı diğer dişi ile eşleştirebilirsiniz

Not: Kuşlardaki fazla yumurtaları diğer 5 kuluçkaya dağıttım rahat bakabilsinler diye

senin kuşun masallahı varmıs :)

öyle allaha cok şükür uzun süre tek kaldı birden birede 8 dişinin içinde tek kalınca hangi dişiye saracağını şaşırdı ilkten hangi dişi ona yüz verirse onunla eş olacak dedim 3 gün sonrada oldu zaten şimdide çıtı pıtı bişey kaldı sürekli mama veriyorumda anca idare ediyor kerkenez

öyle allaha cok şükür uzun süre tek kaldı birden birede 8 dişinin içinde tek kalınca hangi dişiye saracağını şaşırdı ilkten hangi dişi ona yüz verirse onunla eş olacak dedim 3 gün sonrada oldu zaten şimdide çıtı pıtı bişey kaldı sürekli mama veriyorumda anca idare ediyor kerkenez

Tugay abi sen yapma bari yaa :)

Tugay abi sen yapma bari yaa :)

güzel kardeşim aşırı şişmandı ne yapayım zayıflatmak amaçlı sürekli salmada tek kaldı yoksa dişilere sarkıyordu kerata ben onun iyiliği için ayırdım zaten yaklaşık 3 hafta ayrı kaldı ama dişileri gösteriyordum birde saldığımda siz ozaman ona ne sporu yaptırsanız o kadar hareketli olmazdı maşallah o şekilde ve yeşillik ağırlıklı besledim sonrada olanları biliyorsunuz

Maşallah abi maşallah::)) yakisir senin kusa

Geri