Karadeniz Pet

bir kafeste üç kuş olur mu

berkecakil

Meraklı Üye
değerli ustalarım bir kafeste üç kuş olur mu. bir çiftin yanına bir kuş daha koysam anlaşabilirlermi

Yeni geleni dışlarlar. Döverler. Hatta kuşların daha da hırçınlaşır. Bence 3. kuş alma. Başka kafese ve başka odaya koyarsan olabilir.

3 tane riskli ama ben gördüm olanları da.
birbiriyle uzun zaman geçirmis 2 kusun yanına 3. kus riskli ama hepsini birden koyarsan sorun olacağını sanmam

3 kuş genelde kuşçularda olur. 1 Dişi 2 Erkek koyarlar. Dişi hangi erkeği seçerse diğer erkeği ayırırlar. Bu normal. Ama zamanla ayırılması gerekir. Kardeşler bile kavga eder

Kafes büyüklüğünede bağlı olabilir.Benim kafes büyük 3kuş anlaşmasa bile herkes kendi yerine geçiyo.

Ama vahşi olurlar 3 kuş olunca. Birbirleriyle kavga filan ederler. O yüzden hırçınlaşıp insanlara saldırırlar. Ben tavsiye etmem. Zaten bir çift varmış. Yumurtlarsa eğer kuşu kesin döverler

benim cifthane de 5 kus var ama sıkıntı olmuyor yavrular su anda eşlerin yanına koymani tafsiye etmem bir birlerini yaralama ihtimali yüksek çünkü

bende 3 kuş var bir kafeste 1 erkek 2 dişi öle kavga filanda olmuyor tabi kafesin büyüklüğüde önemli

Ama birbirleriyle yakında çiftleşirler. Yani bir erkek 2 dişiden 1'ini seçer. O zaman diğer dişiye saldırır zarar verirler.

Geri