petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bir Konu Hakkında Daha Yardım Almam gerek :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve muhabbetciyiz tarafından 7 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. muhabbetciyiz

Biliyorum Çok Konu Açtım ama çok heyecanlıyım ve yavru almak istiyorum..

Tek istediğim şey yumurtalara nasıl bakacağım dişi yuvalıktan çıkmıyor bazen çıkıyo yaklaştığım anda kafese içeri giriyor çözümü yokmu ??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:33 -->-> Daha önceki mesaj 16:24 --

yumurta boşmu dolumu bakacam yok çıkmıyor yuvalıktan

2. Tunç ÇAĞATAY

Bakmayın sizde dursun ilk günden itibaren sayın eğer günü çok geçtiği halde çıkmazsa zaten dişi bozar kuluçkayı.

3. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    ARkadaşım biliyorum çok heyecanlısınız, fakat yuvaya cok fazla müdahale etmek olumsuz sonuclar dogurabilir.. zira kuşunuzun bu ilk kuluckası sanırım, bu tarz şeyler kusu strese sokar.. yumurtalarını kırabilir.. siz gününün dolmasını bekleyin, burda birçok arkadasımız aylardır ciftlesme olmasını bekliyor, siz şanslısınız ki kusunuz yuva ile ilgili, hersey olması gerektiği gibi suan.. hic moralinizi bozmayın ve sabırla bekleyin.. İyi forumlar dilerim...

4. muhabbetciyiz

25.Gün ilk yumurtanın kesin boş :D

5. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    son yumurtaya kadar hesaplayıp bekleyin, yumurtaların üzerinde dışkı yapışması vs yoktur umarım.. ilk kuluckada cok ümitlenmeyin.. 1 yavru cıkarsa iyidir.

6. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    kapsın ac yuvanın dişi dışarı cıkar nazikce al ışıkta bak korkma birşey olmaz rahat ol bak geri yuvaya koy :)

7. muhabbetciyiz

Kapısını açtım dişiyi bir kutuya koydum odanın ışığını kapattım yumurtaya baktım ancak hiç bişey göremedim ne sarılık nede siyahlık sadece bembeyaz yumurta :D

İçerisi gözükmüor galiba boş

8. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
  9. kandemir

kandemir New Member

Beğenileri:
    0

Enteresan. benim dişide kafese yaklaşıp, dokununca çıkıyor.

10. Kemal Kocabaş

Beğenileri:
    0
    Abi bence sen aranıyorsun ben kusum yuvalıga girmis mi diye eve nasıl heyecanlanarak geldigimi ve yuvalıkta dün olmayan bir tüyünü görunce nasıl sevindigimi bilmiyosun :)

11. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    rahatsız etmeyin bırakın doluysa çıkar zaten bu sefer rahatsız etmekten dolu yumurtayı bile heba edebilirsiniz

12. muhabbetciyiz

Hepsi boşmuş zaten ışıkta baktık 2 yumurta boş içerisinde siyahlık vs bişey yok.

3 yumurtada biraz ortada kararma var hafif bir şey gözüküor ama babam onlarada boş dedi her tarafı siyah değil orta kısmı çok az onlarda boş galiba ama ben yinede koydum folluga geri dişi kuş gerekeni yapıyormuş zaten boş olanı kırıp atıyormuş :) belki 1 tane çıkar bellimi olur.

Sayfayı Paylaş