Karadeniz Pet

Bir Sorum olucaktı

• Konbuyu başlatan Hakan LİMON
  • Başlangıç tarihi
H

Hakan LİMON

Guest
Muhabbet kuşumu alalı 3 gün oldu
sizce kafesinden dışarı çıkarmalımıyım ? 3 aylık ?

Bence Çıkarma Kardeş Dün Bende Çıkardım Alıştırıyım Diye Kafasını Tavana Çarptı Sonra Kafese Soktuğumda Kuşum Kustu.

En az 1 hafta eve alışma süresi vardır.Bu arada sohbete 1 kere yazmanız yeterli...

En az bir hafta,zaten 3 aylık kolay alışmaz biraz daha kafeste elinizle yem sunun :)

Henüz kafesi açmayın. Kendi etrafı gözlemliyordur. Duvarları vb. yerleri tanımadan çıkarsa, mazAllah uçamama tehlikesi olur. Aradan 1-2 hafta geçsin. Ben kuşumu ilk aldığımda 3. gününde çıkarmıştım. Duvarlara çarpıyordu. Şu an hiçbir problem yok.

Henüz kafesi açmayın. Kendi etrafı gözlemliyordur. Duvarları vb. yerleri tanımadan çıkarsa, mazAllah uçamama tehlikesi olur. Aradan 1-2 hafta geçsin. Ben kuşumu ilk aldığımda 3. gününde çıkarmıştım. Duvarlara çarpıyordu. Şu an hiçbir problem yok.

elime nasıl alıştıra bilirim parmagıma geliyoda ben hafif karnına bastırdıgım zaman biniyo kendisi gelip binmiyor bi de 3 aylık egitmek için geçmi ?

Elinize alışması veya alışmaması kuşunuza bağlıdır. Benim kuşum 4 aylık, fakat çok hırçın ve korkak olduğundan elime hiç alışmadı. Arkadaşın dediği yöntemi uygulayabilirsiniz. Kafes içinde yemlikler olsa bile, avcunuza bir miktar yem alın. Gelir mi gelmez mi bir kontrol edin.

Geri