petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bir Sorum olucaktı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Hakan LİMON tarafından 6 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Hakan LİMON

Muhabbet kuşumu alalı 3 gün oldu
    sizce kafesinden dışarı çıkarmalımıyım ? 3 aylık ?

2. Halil GÖÇMEN

Bence Çıkarma Kardeş Dün Bende Çıkardım Alıştırıyım Diye Kafasını Tavana Çarptı Sonra Kafese Soktuğumda Kuşum Kustu.

3. Hakan LİMON

Kaç gündür sizde senin kuşun ?

4. Kemal ÇETİN

En az 1 hafta eve alışma süresi vardır.Bu arada sohbete 1 kere yazmanız yeterli...

5. Hakan LİMON

Tamam birdahakine öyle yaparım Kusura bakmayın :)

6. Halil GÖÇMEN

3 gün Oluyo Alalı.

7. Tuğrul KAYA

1 hafta geçsin en az.

8. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    En az bir hafta,zaten 3 aylık kolay alışmaz biraz daha kafeste elinizle yem sunun :)

9. Hakan LİMON

Neyaptım ne ettimse elimden yem yemiyor elimden kaçıyor :)

10. Tolga SEZER

Henüz kafesi açmayın. Kendi etrafı gözlemliyordur. Duvarları vb. yerleri tanımadan çıkarsa, mazAllah uçamama tehlikesi olur. Aradan 1-2 hafta geçsin. Ben kuşumu ilk aldığımda 3. gününde çıkarmıştım. Duvarlara çarpıyordu. Şu an hiçbir problem yok.

11. Hakan LİMON

elime nasıl alıştıra bilirim parmagıma geliyoda ben hafif karnına bastırdıgım zaman biniyo kendisi gelip binmiyor bi de 3 aylık egitmek için geçmi ?

12. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Sabah yemliğini alın,öğlene elinizle verin maksimum 3 saat aç bırakın

13. Hakan LİMON

aç bırakmakyı hiç istemiyorum ama :(
    Başkabir yolu yokmudur

14. Tolga SEZER

Elinize alışması veya alışmaması kuşunuza bağlıdır. Benim kuşum 4 aylık, fakat çok hırçın ve korkak olduğundan elime hiç alışmadı. Arkadaşın dediği yöntemi uygulayabilirsiniz. Kafes içinde yemlikler olsa bile, avcunuza bir miktar yem alın. Gelir mi gelmez mi bir kontrol edin.

Sayfayı Paylaş