Karadeniz Pet

Bira mayasi nasil kullanilir? Suya katilir mi?

Iklim_Yeliz

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar...
Kusum iyilesti cok sukur. Haftada birer gun multivitamin, Probiyotik kullaniyorum ve yine haftada 1 bira mayasi kullanmayi dusunuyorum.

Kullandigim takviyeler kaliteli olanlardan. Benim yavru mamaya pek aliskin degil alisana kadar, bira mayasini suyuna katsam olur mu?

Geçmiş olsun. Ben mamasına ekliyorum haftada bir. 1 tek kuş için çay kaşığının ucu ile bitirebileceği kadar bir mamaya ekleyebilirsin.
Tesekkur ederim mamaya karistitayim o zaman. Tabi mama yemeye alisirsa :)

Ölçü olarak 100gr kuru mamaya 1gr karıştırabilirsiniz.

Öncelikle bende size bir soru soruyum ona göre cevap vereyim.
100 gramı nasıl ayarlayacaksınız? :)

100 gr icin mutfak terazisi kullanabilirim ama, o teraziler 1 gr mi, 1 gr gibi tartmiyor sasma yapiyor. Hani 1 cay kasigi vb. Olculer vardir ya o manada sordum.

100 gr mama cok gelecegi icin, 50 gr. Ma 0.5 gr ayarlamak mesele...

Son düzenleme:
Malzemeden malzemeye farklılık gösterebilir ama fikir vermek açısından 1 çay kaşığı silme un dolu iken 1 gr geliyor.

100 gr icin mutfak terazisi kullanabilirim ama, o teraziler 1 gr mi, 1 gr gibi tartmiyor sasma yapiyor. Hani 1 cay kasigi vb. Olculer vardir ya o manada sordum.

100 gr mama cok gelecegi icin, 50 gr. Ma 0.5 gr ayarlamak mesele...

Uğur ustanın dediği ölçü doğrudur göz kararı ayarlayabilirsiniz 1 çay kaşığı olarak net 1gr olmasa bile Bi zararı olmaz. 2-3 grama çıkmadığınız sürece.

Peki kuşlara gore tuketecegi manaya gorede olcu mu yapmak daha iyi yoksa yapıp saklamak mi daha iyi yanı bekleyen mamada bi sorun olur mu?

Uğur ustanın dediği ölçü doğrudur göz kararı ayarlayabilirsiniz 1 çay kaşığı olarak net 1gr olmasa bile Bi zararı olmaz. 2-3 grama çıkmadığınız sürece.

Bira mayası,Diazyme 256 vs. bunların hepsinin işlevi aynı mı yoksa bunları alıp ayrı ayrı mı vermek gerekir

Peki kuşlara gore tuketecegi manaya gorede olcu mu yapmak daha iyi yoksa yapıp saklamak mi daha iyi yanı bekleyen mamada bi sorun olur mu?

Kuru mamaya katıştırıp saklanırsa problem olmaz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:50 -->-> Daha önceki mesaj 00:48 --

Bira mayası,Diazyme 256 vs. bunların hepsinin işlevi aynı mı yoksa bunları alıp ayrı ayrı mı vermek gerekir

Bira mayasını multivitamin olarak düşünebilirsiniz bir çok faydası var. 256 ise probiyotiktir yararlı bakteriler içerir yine mamaya düzenli olarak karıştırıp verebilirsiniz genel olarak antibiyotik kullanımından sonra kullanılır.

Kuru mamaya katıştırıp saklanırsa problem olmaz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:50 -->-> Daha önceki mesaj 00:48 --

Bira mayasını multivitamin olarak düşünebilirsiniz bir çok faydası var. 256 ise probiyotiktir yararlı bakteriler içerir yine mamaya düzenli olarak karıştırıp verebilirsiniz genel olarak antibiyotik kullanımından sonra kullanılır.

Benim anlamadığım açıkcası suya vitamin olarak hangisi katılabilir mamaya hangisi?Kızıştırma çiftleştirme değil sadece daha saglıklı olmaları için...

Benim anlamadığım açıkcası suya vitamin olarak hangisi katılabilir mamaya hangisi?Kızıştırma çiftleştirme değil sadece daha saglıklı olmaları için...

Her ikiside mamaya katılabilir.
Ben suyuna kolay kolay toz vitamin karıştırmam çünkü suyu az tüketen hayvanlar mamaya karıştırarak daha fazla faydalanmalarını sağlayabilirsiniz.

Her ikiside mamaya katılabilir.
Ben suyuna kolay kolay toz vitamin karıştırmam çünkü suyu az tüketen hayvanlar mamaya karıştırarak daha fazla faydalanmalarını sağlayabilirsiniz.

Peki mamayı ikişer gün arayla mı yoksa birer gün arayla mı vermeliyiz.

Peki mamayı ikişer gün arayla mı yoksa birer gün arayla mı vermeliyiz.

İşin gerçeği kafesin genişliğine göre değişir bana göre o durum. Herkesin görüşü farklı olabilir tabi.
Kafesiniz geniş olur kuşun yağlanmayacağını bilirsiniz iki günde bir azar azar verirsiniz kafesiniz küçük olur haftada 1-2 kez verirsiniz.

İşin gerçeği kafesin genişliğine göre değişir bana göre o durum. Herkesin görüşü farklı olabilir tabi.
Kafesiniz geniş olur kuşun yağlanmayacağını bilirsiniz iki günde bir azar azar verirsiniz kafesiniz küçük olur haftada 1-2 kez verirsiniz.

Teşekkürler kafesi yeni aldım seba kafesten 55 likten bir çift için fazlasıyla yeterli sanırım.Çok teşekkürler yardımlarınız için...

Malzemeden malzemeye farklılık gösterebilir ama fikir vermek açısından 1 çay kaşığı silme un dolu iken 1 gr geliyor.

Tesekur ederim...
Dun sabah o olculeride arastirdim ama, olcusunu tam tutturamazsam kuslara (Bir de damizlik cift aldim) bir sey olur diye cekindim. Bundan sonra silme 1 cay kasigi atarim :)

Geri