Karadeniz Pet

Bira mayası nasıl kullanılır ?

• Konbuyu başlatan ozgur
  • Başlangıç tarihi
O

ozgur

Guest
bira mayasını nasıl kullanılır_??
2 çift kuşum var
yemliklerinde vericem bira mayasını...
mamasını hazırladım....
bira mayasını nasıl karıstırıcam kullanımı acill lütfennn...

bilgisi olan varmı acaba_?

Özgür Bey ben yarım kiloluk kavanoza kuru mama hazırlayıp koyuyorum ve içerisine 1 yemek kaşığı bira mayası koyuyorum. Eğer siz günlük olarak yapıp veriyorsanız 1 çay kaşığının yarısı kadar bira mayası dökmeniz yeterli olacaktır. Kuru mama ile karıştırın ama. Yumurta ve havucu ilave ettikten sonra bira mayasını üzerine eklemeyin mama lapa lapa olur işe yaramaz.

muhammet bey ben yumurta havuç mamaya ekledikten sonra üstüne serpiştirmiştim.normal kuru mamayla karıstırıpmı kuslarıma verıyımm..

Bir sefere mahsus yaptıysanız sorun olmaz Özgür Bey. Bundan sonra kuru mama içerisine karıştırıp daha sonra yumurta ve havucu ilave ederseniz daha sağlıklı olacaktır. Çünkü sonradan katınca mamanın lapa lapa olmasına sebep oluyor buda pek iyi olmuyor açıkçası.

tmm teşekkür ederim muhammet bey.
ilk seferde mamanın üstüne serpiştirdiğimde kuşlarım yediler ve yerlerinde duramadılar dişiler yuvalığa daha çok ilgi duydu.yuvalığın girişini kemiriyolardı.5 aylık kuş bile bunu yaptı.
son 1 sorum olucak dozaj nasıl olucak haftada kac sefer bu mamayı vericem ve bira mayasını karıştırıcam
ben 1,5 günde bir mamalarını değiştiriyorum yemlikte veriyorum mamaları...

Özgür Bey mamayı haftada 3 kez vermeniz kuşlarınız için yeterli olacaktır.

Örnek verecek olursak;

Pazartesi, Çarşamba, Cuma.

Tekrar Pazartesi gününe kadar bekleyin. Bu şekilde devam edersiniz.

anladım çok teşekkür ederimmm...
iyi forumlar...

Özgür Bey ben yarım kiloluk kavanoza kuru mama hazırlayıp koyuyorum ve içerisine 1 yemek kaşığı bira mayası koyuyorum. Eğer siz günlük olarak yapıp veriyorsanız 1 çay kaşığının yarısı kadar bira mayası dökmeniz yeterli olacaktır. Kuru mama ile karıştırın ama. Yumurta ve havucu ilave ettikten sonra bira mayasını üzerine eklemeyin mama lapa lapa olur işe yaramaz.
Muhammet Bey,tavsiye edebileceğiniz bira mayası var mı?ben de kullanmak istiyorum..ben de Witte molenin nemli yumurta maması var bira mayasını witte molene katıp daha sonra kaynamıs yumurta ve havucla karıştırsam olur sanırım?
Kuş Ürünleri / Vitaminler-Sağlık ve Bakım Ürünleri /  Vitaminler-Sağlık ve Bakım Ürünleri-BREEWERS YEAST ( BİRA MAYASI ) - 150 GR DOST PET SHOP bu aşağıdakini buldum ben de..Teşekkürler

Arkadaslar kullandıgınız zaman farkı göreceksiniz kuşlardaki

Bende mamada mutlaka kullanırım..Gerçekten çok faydalıdır.

Çok kullanmayın kuşlarda bira göbeği yapabilir :) şaka tabi. kullanın faydalı bende kullanıyorum.

bu şekilde verelim dimi?

selamınaleyküm arkadaşlar bira mayası hakkında bilgisi olan lara bi sorum olacak bu maya marketlerde 1.50 tl ye satılan mayamı yoksa başka bi çeşidimi var
ve bu mayayı kuru mamaya öncedenmi karıştırmamız gerekiyor ve kuru mamanın içinde uzun süre kalmasının bi sakıncası varmı sörularımı cevaplayacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Geri