Karadeniz Pet

Birazcık bilgi lazım

sercankuş

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar ek'te attığım resimlerde olduğu gibi kuşlar bütün gün böyleler Erkek kuş kafesten çıktığı zaman dişide peşinden gidiyor dişi erkeğin yanından 1 saniye yanından ayrılmıyor acaba eş olmuşlarmıdır bide yuvalık koysam mı ?
Kafeste bulunan malzemeler

• 1 adet suluk
• 1 adet yemlik ( nijer tohumu,dal darı,ve açık yem karıştırdım.)
• 1 adet gaga taşı
• 1 adet kalamar kemiği
• 1 adet kuş kumu

En uygun ve yavrular için sağlıklı olması gerek.

http://i.hizliresim.com/Bv9DEj.jpg

http://i.hizliresim.com/1VnMrp.jpg

Bütün gün resimdeki gibiler

Kafam karıştı şimdi bi arkadaş %100 eş olmuş dedi sende böyle diyince kafa karıştı

Yuvalığın folluğu yok gibi, siz bitanede folluk alın derim

Yarın takacam yuvalığj 2 tane tel kesmem gerekecek çünkü

Son düzenleme:
Takmadan önce folluk alın yuvalığa, kuş sonradan stres yapar folluk koymanızı

upload_2016-11-21_19-39-45.jpeg
Bu tarz içinde plastik folluk olan bir yuva olsun. Sizdeki küçük gibi görünüyor.

Biraz ufak evet ama buda olabilir gibime geliyor olmaz ise içine bi plastik kap bulur koyarım o sırada alışırlar yuvalığa diye düşünüyorum

Eş diyebilmek için ikisinin karşılıkli hareket etmesi gerekir. Fotograflardan da anlasilacagi uzere erkek kaciyor. Kendini geri cekiyor. Daha erken

Biraz önce dişi kuş erkeğe yem veriyordu 1 saat öncede yuvalığı taktım bakalım sonumuz hayrola :)

Kuşları ayırıp yuvalığı erkeğin olduğu kafese takıp 10 gün sonra dişiyi koysaydın yanına daha iyi olurdu. Bu erkek kolay kolay çifte girmez gibi.

Elimde tek kafes var mecbur böyle oldu kızıştırıcı yemler filan yediler olursa olur olmazsa olmaz

Biraz önce kuşları ayırdım erkek kızışması için yumurta havuç galeta ve yumurta kabuğunu karıştırıp mama yaptım erkek beğendi heralde mamaya dokunmuyor bile bide ne zamana kadar ayrı kalması lazım

Ekli dosyalar

• 20161124_133906.jpg
    20161124_133906.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 7