Karadeniz Pet

bit ilacı kuşumu öldürür mü ?

aedes

Meraklı Üye
avimec bulamadığımdan tutto sprey aldım. 2 gün önce uzaktan 7-8 tane fıslattım vücuduna. bugün kuşumu severken başında bit gördüm çok panikledim ilaçtan başına gövdesine ve vücut dışına sıktım kanat altına sıkamadım ama 10-12 kere sıktım vücuduna. kuşum kaşınıyor ilaçlanan yerleri didikliyor falan. şimdi bu ilaç kuşuma zarar verir mi? çünkü kafa bölgesine panikle fazlaca sıktım tam suratına değil ama. bir de ilaçlanan yerleri didikleyip ilacı yutuyor mutlaka. neler yapabilirim lütfen yardımcı olun.

bir de bu ilacı uzaktan tüylerine mi sıkıcam yoksa vücudunun her yerine mi sıkmam lazım. ? ne kadar sıklıkla kullanmalıyım kuşun odadan çıktığı yok

ardap sprey kullanın. bıraz pahalıdır ama. uzaktan sıkın fazlası tabı zararlı. muhtemelen bozulan tuylerını duzeltıyor. sorun olmaz.

o zaman kanatlarının altına da sıkayım mı ? demin gene gördüm üstünde. nereden geldi bu ne zaman üredi bu kadar hayret

Geçmiş olsun

çok teşekkür ederim. bi yer ile konuştum 10 gün sonra avimec getirecek inşallah o işe yarar. ama benim bu spreyi ne sıklıkls kullanmam gerekiyor ?

Geri