Karadeniz Pet

Bit ilacı ve bitlenme nasıl anlaşılır

• Konbuyu başlatan kaksoy
  • Başlangıç tarihi
K

kaksoy

Guest
Herkese selemlar ve iyi forumlar dilerim

Arkadaşlar bu kuşların bitlenip bitlenmediğini nasıl anlarız bi kaç yerde okudum kafesin bir köşesine pamuk filan koyun bi kaç gün bekleyin bit varsa kafeste pamuğa gelir diyolar bu illet başka nasıl anlaşılır ben daha öncede jako ve mavi alın amazon bakmıştım onlardada her kuşta olduğu gibi kaşınma mevcuttu ben bir panik kuşlarimi veterinere götürdüm bişey olmadığını kafeste bakılan kuşların normal olarak tüyleriyle oynadıklarını söyledi ve gerçektende bit filan çıkmadıkendi kuşlarima geceleyinde bakiyorum hava karardıktan sonra filan kuşlar sakın bir sekilde uyuyor bit olsa gece rahat duramazlar diye okudum peki bit varsa hangi ilacı nasil kullanmaliyiz bi bilgi verirseniz hem merak edenlere hem bana yardimci olmuş olursunuz teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:18 -->-> Daha önceki mesaj 13:04 --

bulduğum bir video bitlenmiş kuş bu hareketleri yaparmış galba ne kadar doğru bilmiyorum

Muhabbet Kuşu baş dönmesi.MOV - YouTube

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:51 -->-> Daha önceki mesaj 13:18 --

anlayan kimse yok sanırım

Herkese selemlar ve iyi forumlar dilerim

Arkadaşlar bu kuşların bitlenip bitlenmediğini nasıl anlarız bi kaç yerde okudum kafesin bir köşesine pamuk filan koyun bi kaç gün bekleyin bit varsa kafeste pamuğa gelir diyolar bu illet başka nasıl anlaşılır ben daha öncede jako ve mavi alın amazon bakmıştım onlardada her kuşta olduğu gibi kaşınma mevcuttu ben bir panik kuşlarimi veterinere götürdüm bişey olmadığını kafeste bakılan kuşların normal olarak tüyleriyle oynadıklarını söyledi ve gerçektende bit filan çıkmadıkendi kuşlarima geceleyinde bakiyorum hava karardıktan sonra filan kuşlar sakın bir sekilde uyuyor bit olsa gece rahat duramazlar diye okudum peki bit varsa hangi ilacı nasil kullanmaliyiz bi bilgi verirseniz hem merak edenlere hem bana yardimci olmuş olursunuz teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:18 -->-> Daha önceki mesaj 13:04 --

bulduğum bir video bitlenmiş kuş bu hareketleri yaparmış galba ne kadar doğru bilmiyorum

Muhabbet Kuşu baş dönmesi.MOV - YouTube

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:51 -->-> Daha önceki mesaj 13:18 --

anlayan kimse yok sanırım

Acikcasi bu durumdan bende muzdarip'im. Benimkilerde cokca kasiNiyorlar ama gece uyurken sorun olmuyor. En azindan bit ve uyuz konusunda alabilecegimiz onlemler hakkinda bilgisi olan varsa paylasabilir. Tabiki temizlik onde geliyor biliyorum ;) duzenli kullanabilecegimiz bir ilac yada fisfis varmidir?

temizlik dişinda bütün kuşlar kasinir ama bit olduğu zaman ne yaparlar nasil anlarız en önemlisi bu ve hangi ilaçlar kullanılmalı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:56 -->-> Daha önceki mesaj 14:23 --

konu günceldir bir bilen bir anlayan cevap versin lütfen

arkadaşlar tecrübelerimden bildiğim kadarıyla anlatmak istiyorum öncelikle bitleniğini anlamamız için kuşun tek davranışı eşelenme içgüdüsünün olması kumluğuna girip eşelenmek kaidesi içerisindeki yetişkin kuşlarda bitlenme saptanmıştır bir diğer anlayabileceğimiz yöntem kanadını açıp altına bakmaktır gözle görülebilir büyüklüktedir bunlar oradanda anlayabilirsiniz bit olduğunu anladığınız kuşunuza petshoplarda bulunan spreyleren alıp uygulayabilirsiniz kalıcı çözüm olarak mikrobik zemin taşları mevcut 25kg 50tl olarak piyasada mevcut bunu zemine 2cm serdiğinizde ve akıllı yemlik kullandığınızda 4 ay kafes temizlemek gibi bir olayla karşılaşmıyorsunuz taşların özelliği dışkıyı taşa dönüştürmesidir yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

Bi yerde okudum bit olup olmadığını anlamanın bir diğer yöntemide kafesin bir köşesine beyaz pamuk veya bir parça beyaz peçete koyup 1-2 sonra baktiğinda eğer bit varsa pamukta toplanirmis ne kadar doğru bilmiyorum

Geri