petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

bit lütfen acil

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Burak BİLGİN tarafından 11 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar kuşum bitlenmiş en faydalı marka ve nasıl kullanılıcağı hakkın da bilgi verir misiniz teşekkürler

2. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Ardap kullanıyorum ben gayet memnunum, yağmur üretim de orjinal 55 ₺

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Ardap spteyi 15 günde bir komple kafesin içine kuşların üzerine 3sn süreyle sıkacaksın.
    Ayrıca 15günde bir suyla çok seyreltilmiş elma sirkesini (1lt su 3 kapak sirke) aynı şekilde kafese kuşlara fıs fısla sıkacaksın. Korunma yolları bunlar.
    Gelmiş bit kolay kolay gitmez, 10 gün sonra yavruları çıkar vb.. Ben bir de Biodust diye toz kullanıyorum pudra gibi. Tava altlarına gözle görünmeyen yerlere vb. serpiyorum.
    Ayrıca çok sık temizlik yapmak gerekiyor.
    Allah kolaylık versin.

4. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    sağol kardeşim değeerli önerin için teşekkür ettim

5. suzie ile efe

Yaklask 15 gunlk yavrularm var ardap onlara zarar verir mi ve ardap sikarkn kusn gozunu ve solnnm organlarini nasil koruycm

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    15 günlük yavruya sıkmayın yavruyu yavruluktan alın, yavruluğun içine sıkın, sonra yavruyu içine koyun.
    Büyük kuşların kafasına gözüne nereye geliyorsa farketmez.
    Kafesin karşısına geç bas parmağını spreye 2-3 saniye boyunca kafesin içine kuşarın üzerine gezdire gezdire sık bişicik olmaz.

7. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşların söylediği ilaçları kullanın.
    Birde kuşlarınız uysal sakin kuşlarsa benim gibi yapabilirsiniz, ben sürekli yedekte yuva bulunduruyorum ve yavrular 15-20 günlük oldukları zaman yuvayı temizlemek yerine komple değiştiriyorum. Kirli yuvanın içerisini iyice temizleyip kuvvetli bit ilaçlarıyla da ilaçlayıp balkonda bir hafta 10 gün havalandırıyorum.
    Yuvalardaki bitleri öldürmenin en doğal yolu güneşin altına koymak yuvayı hemen terk ediyorlar.

Sayfayı Paylaş