Karadeniz Pet

bit lütfen acil

Burak BİLGİN

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar kuşum bitlenmiş en faydalı marka ve nasıl kullanılıcağı hakkın da bilgi verir misiniz teşekkürler

Ardap kullanıyorum ben gayet memnunum, yağmur üretim de orjinal 55 ₺

Ardap spteyi 15 günde bir komple kafesin içine kuşların üzerine 3sn süreyle sıkacaksın.
Ayrıca 15günde bir suyla çok seyreltilmiş elma sirkesini (1lt su 3 kapak sirke) aynı şekilde kafese kuşlara fıs fısla sıkacaksın. Korunma yolları bunlar.
Gelmiş bit kolay kolay gitmez, 10 gün sonra yavruları çıkar vb.. Ben bir de Biodust diye toz kullanıyorum pudra gibi. Tava altlarına gözle görünmeyen yerlere vb. serpiyorum.
Ayrıca çok sık temizlik yapmak gerekiyor.
Allah kolaylık versin.

sağol kardeşim değeerli önerin için teşekkür ettim

Ardap spteyi 15 günde bir komple kafesin içine kuşların üzerine 3sn süreyle sıkacaksın.
Ayrıca 15günde bir suyla çok seyreltilmiş elma sirkesini (1lt su 3 kapak sirke) aynı şekilde kafese kuşlara fıs fısla sıkacaksın. Korunma yolları bunlar.
Gelmiş bit kolay kolay gitmez, 10 gün sonra yavruları çıkar vb.. Ben bir de Biodust diye toz kullanıyorum pudra gibi. Tava altlarına gözle görünmeyen yerlere vb. serpiyorum.
Ayrıca çok sık temizlik yapmak gerekiyor.
Allah kolaylık versin.

Yaklask 15 gunlk yavrularm var ardap onlara zarar verir mi ve ardap sikarkn kusn gozunu ve solnnm organlarini nasil koruycm

Yaklask 15 gunlk yavrularm var ardap onlara zarar verir mi ve ardap sikarkn kusn gozunu ve solnnm organlarini nasil koruycm

15 günlük yavruya sıkmayın yavruyu yavruluktan alın, yavruluğun içine sıkın, sonra yavruyu içine koyun.
Büyük kuşların kafasına gözüne nereye geliyorsa farketmez.
Kafesin karşısına geç bas parmağını spreye 2-3 saniye boyunca kafesin içine kuşarın üzerine gezdire gezdire sık bişicik olmaz.

Arkadaşların söylediği ilaçları kullanın.
Birde kuşlarınız uysal sakin kuşlarsa benim gibi yapabilirsiniz, ben sürekli yedekte yuva bulunduruyorum ve yavrular 15-20 günlük oldukları zaman yuvayı temizlemek yerine komple değiştiriyorum. Kirli yuvanın içerisini iyice temizleyip kuvvetli bit ilaçlarıyla da ilaçlayıp balkonda bir hafta 10 gün havalandırıyorum.
Yuvalardaki bitleri öldürmenin en doğal yolu güneşin altına koymak yuvayı hemen terk ediyorlar.

Geri