Karadeniz Pet

boncuk konuştu, ayna koysam kafese erken mi?

selkentli

Yeni Üye
iyi günler üstadlar,,,
Eylül 2014 ün ilk haftası bir muhabbet kuşu aldım, eve getirdiğimde uçmayı bilmiyordu, üreticinin söylediği, aldığım gün anneden ayrılıp kendi beslenmeye başladığıydı...

Şükür boncuk erkek çıktı ve yaklaşık 2 haftadır, cicikuş ve babacık diyor. son 1 haftadır net bir şekilde konuşuyor.

yuvasına ayna takmamıştım, artık ayna takayım diyorum erken mi?

Ayna koyarsanız
anında susar
sakın ayna olmazz
nerden duydun
bilmiyorum ama
ayna ile kesinlikle
Tecrübe ile sabit
konusmaz

Aynaya hiç gerek yok alın petshopdan 2 3 liraya bi tane oyuncak kuş miss gibi onunla konuşmaya devam etsin. Gözünüz aydın bu arada :)

bende ayna olunca konuşmaz diye duydum, ama gençliğimde beslediğimiz kuşun kafesinde hep ayna vardı eve ilk geldiği andan itibaren ve kuş herşeyi konuşuyordu. Şimdiki de konuştu aynayı takınca sürekli ayna karşısında cicikuş babacık diye konuşup duruyor. Ama siz ustaların söyledikleri de doğru diye düşünüyrum napsam bilemedim

size daha çok yönelmesini isiyorsanız aynayı koymayın gün içinde de sık sık konuşun ki size daha çok alışsın sonra bir bakmışsınız ki hiç ayrılmıyor sızden benim SARI da zil var bayılıyor ona sizde böyle bişey alabilirsiniz oynaması için siz yokken

çan alabilirsiniz ayna yanına eş almak gibidir eğer aynayı eşi görürse sizden ayrılabilir :)

Geri