petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Boncuk kusumun isirma huyu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve DuyguBoncuk tarafından 27 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. DuyguBoncuk

DuyguBoncuk New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar minik kusum 6-7aylik bir disi. Parmagimi siklattigimda elime gelen dal dari elma felan yiyen kus elime geliyor fakat inanilmaz derecede elimi isirmaya basladi isiriyo isiriyo isiriyo bayada aciyo cok ses cikarmamaya ani hareket yapmamaya calisiyorum ama dayanamadigim yerde elimi silkelemek zorunda kaliyorum yada kafesine yaklastiriyorum o kafesinin ustune atliyor neden boyle oldu anlamadim nedenini ve nasil cozebilecegimi soylerseniz cok sevinirim

2. siyahinci

siyahinci New Member

Beğenileri:
    0
    kuş dişiyse onlarda ısırma huyu daha fazladır

3. DuyguBoncuk

DuyguBoncuk New Member

Beğenileri:
    0
    Ama normal bi isirma huyu degil bu bu zamana kadarda elime geliyodu ozamanlar boyle yapmiyyodu bi haftadir olmaya basladi

4. siyahinci

siyahinci New Member

Beğenileri:
    0
    hmm ürkmüş olabilir benim fikrim tecrübeli arkadaşlar yardımcı olcaktır

5. DuyguBoncuk

DuyguBoncuk New Member

Beğenileri:
    0
    Benim urkutmus olmam mumkun degil ama ben yokken evdekilerde kusa ilgi gosteriyor belki olabilir ama bununda cok ihtimal oldugunu dusunmuyorum cevaplariniz icin tesekkurler bakalim diger arkadaslar ne diyecek

6. siyahinci

siyahinci New Member

Beğenileri:
    0
  7. DuyguBoncuk

DuyguBoncuk New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar bu konuda ne diyorsunuz arastirmalarima gore kizismaylailgili bi durum olabilirmi

8. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    kuşunuz kızışmış olabilir, tüy dökümünde de olabilir. bu dönemlerde ısırma,kemirme huyları meydana çıkıyor.

9. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Kafesinizde kalamar kemigi bulundurun eger yoksa kizismistir muhtemelen kusunuz

10. DuyguBoncuk

DuyguBoncuk New Member

Beğenileri:
    0
    kuşum tüy dökümünde aynen öyle ama uzun zamandır tüy dökümünde onun dışında kafeste kalamar kemiği bulunduruyorum teşekkürler :)

11. Serkan Mutlu

Beğenileri:
    0
    Isirdigin da yuzune bir kac kere ufleyin zamanla isirmayacaktir tuy dokumundeyse vitamin takviyesi verin atlatacaktir tuy dokumunu

12. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Artık anne adayı ve bunun gerginlikleri bence

13. Berkcan ERGEN

Berkcan ERGEN New Member

Beğenileri:
    0
    Benimde dişi kuşumda 7-8 aylıkken çok aşırı ısırıyordu. Şuan eş aldım yanına.

14. emretekin

emretekin New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar Duygu hanim benimde 7 aylık dişi şaşkın ım aynı durumda aniden karakter değiştirdi bi çok yere sordum en son bende konu açacakken burayi okudum.7ay kuşun kizismasi icin erken bi zaman değilmi bide bu tüy olayını kisa surede bitirmenin kusumuza yardimci olmanın bi yolu varmı? Usta arkadaşlar banada yardım ederseniz cok sevinirim

15. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    6-7aylar eriskinlige ulaştığı yaşlar. bu yaşlarda kuşlar yavru yapabiliyolar.tuyden cikmasi için b vitamin kullanmanizi tavsiye ederim.

16. emretekin

emretekin New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim ama benim kus cok garip bi hal aldi[​IMG]

Bu yaptıklarına anlam vermek gerçekten cok zor

17. DuyguBoncuk

DuyguBoncuk New Member

Beğenileri:
    0
    tüy dökümü için hangi vitamini önerirsiniz bende seranın yada sefanın şimdi tam aklıma gelmedi onun vitaminini kullanıyorum ama çok kaliteli olduğunu düşünmüyorum 5lira gibi bi fiyata almıştım ısırma huyu içinde yuvarlanıp gidiyoruz eskisi kadar kötü değil çok şükür :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:49 -->-> Daha önceki mesaj 23:47 --

hmm öyle mi diyosunuz çok duygulandım yeni eş alma fikrini ben iyice çeresi kahveleşene kadar ertelemiştim aslında ama bunu duyunca demekki okadar uzakta değilmiş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:53 -->-> Daha önceki mesaj 23:49 --

merhabalar kuşunuz çok sevimliymiş maşallah şımarık şımarık ama kafeste kalamar kemiği göremedim onun kalsiyum açısından çok faydalı olduğunu biliyorum onu ekleyebilirsiniz onun dışında benim kuşumun sabah uyandığımda açılıyor akşamda 5-6 gibi havanın karardığını hissettiğinde hemen kendi kafesine giriyor dışarı çıkmıyorsa belki sıkıntıdan böyle şeyler yapıyo olabilir diye düşündüm yinede daha iyi anlayanlar ne diyecek çok merak ettim inşallah en kısa zamanda düzelir kuşunuz :)

Sayfayı Paylaş