Karadeniz Pet

Boncuk kuşumun yeni huyu

DuyguBoncuk

Meraklı Üye
kuşum son üç gündür akşam olupta kafesine girdiği zaman akıllı yemliğin üzerine gidip orda duruyor bıraksam orda uyuyacak bende öyle rahatsız olur diye yanaklarını seviyorum parmağımla oynuyorum tüneğine gidene kadar sonrada üstünü örtüyorum uyuyor bir de size soruyum istedim orda durmasında bi sakınca var mıdır yoksa rahat bırakayım istediği gibi otursun fıstığım ve neden orda duruyor olabilir ?
9VkjRk.jpg

kjV5jW.jpg

Bu yavrucağın yemliğin tepesinde durmasında sakınca yok. Akıllı yemliği dışardan takabilecek kafes olsa daha iyi olurdu. İçerden takılınca yem takviyesi ve kabukları almak zor oluyor. Kuşlarda üzerine çıkıp pisliyorlar birde.

evet doğru söylüyrsunuz ama kafesim tek kapılı mecburen böyle takıyorum sıkıntı yok diyosanız sevindim rahatsız etmeyim bari :)

Benim akilli yemliklerim de kafesin icinde bulunuyor, kuslarim da uzerinde oturuyor.
Tek sikinti kapagin uzerine pislemeleri, bir de benimkiler yemligin ust kapagini acip yemlige kisa yoldan bodoslama daliyorlar :))

Benim akilli yemliklerim de kafesin icinde bulunuyor, kuslarim da uzerinde oturuyor.
Tek sikinti kapagin uzerine pislemeleri, bir de benimkiler yemligin ust kapagini acip yemlige kisa yoldan bodoslama daliyorlar :))

ben orayı kenarlardan bantladım benimkinin kapağı tam oturmuyodu yoksa bizim sıpanında yapıcağı bi hareket o beklenir yani maşallah yaramazlara :)

Hiç bir sıkıntı yok orada rahat ediyordur maşaallah

Maşaallah eminim sayenizde daha da çok konuşacaktır

tşk ediyorum bende üzülüyodum bi sıkıntı mı var diye :) ayrıca artık cicikuş da diyor çok şükür böyle hani damak sesi gibi sıralı ses yaparken araya cicikuşu da serpiştiriveriyor yakalayabilirsem burayada yüklerim :)

Tebrik ederim bravo gerçekten ilk kelimeyi söyledikten sonra gerisi gelir :) maşallah boncuk kuşa

Benim sultanimda ayni.kafesinde 3 tane tunek var gidiyor alilli yemligin uzerine.bende dokunmuyorum artik hergun cikarip temizlemek gerekiyor akilli yenligi ama rahat etsinde temizlerim ben :)

LG-D855 cihazımdan gönderildi

Kafesin uygun yerinden birkaç tel keserek akıllı yemliği dışardan takabilirsiniz.

cevaplar için teşekkür ediyorum herkese sorun yok anladığım kadarıyla fıstığım rahat rahat otursun yemliğinde :)

Geri