petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

box kafeslerdeki led önemlimi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ılhan gürol tarafından 26 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    bende normal kafesler var box baktım ama çok pahallı geldi box kafeslerdeki led ışıklandırma ne kadar önemli ne işe yarıyo

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Ben kullanmıyorum görsel açıdan güzel ama doğal gün ışığı taraftarıyım

3. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    güneş almayan üretimhane gibi yerlerdemi daha çok önemli benim evde sürekli aydınlık güneş alıyo yaz kış ama hava karardımı bitiyo gecede aydınlatmanın görsellik dışında bi avantajı varmı ?

4. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    eğer üretim amaçlamıyorsanız led ışıklandırmaya gerek yok. ama gün süresi kısaldığında kuşlar da standby moduna geçiyorlar. üremek için iç güdüsel olarak uzun günleri tercih eder bu canlılar. led ışıklandırma da biyolojik ritm ile ilgili aslında. görsellik ikinci planda.

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Yavrulu kuşlarda akşam loş bir ışığın olması iyi olur bence. Yavrular acıkınca anne babanın beslemesi kolaylaşır.

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Zaman ayarlı ışık başka kafeslere led takmak başka ha eğer ledler zamana uyarlaniyorsa o da başka :)

7. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
  8. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Led veya herhangi bir aydınlatmanın çok faydası oluyor. Ben gece lambası kullanıyorum. İşten gelene kadar nadiren takmayı unutuyor evdekiler ışığı açtığımda direk yavruları doyurmaya başlıyor kuşlar.

9. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    :) aslında yurt dışı üreticilerin çoğu da kuşların biyolojik saatini düzenlemek için zaman ayarlı led sistemleri kullanmakta.
    ben de çiftlerimde zaman ayarlı led kullanıyorum. ışığın yanmasıyla hayati faaliyetlerine başlıyor keratalar

10. Celil ALPAY

Celil ALPAY New Member

Beğenileri:
    0
    Zaman ayarlı gün ışığı led aydınlatma iyidir

Mobilden gönderildi.

Sayfayı Paylaş