petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Box tipi kafese aydınlatma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Cihan UYĞUR tarafından 10 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Merhaba arkadaşlar yeni box tipi kafesimde yuvalık Bölümü'nün Kapağı kapalı olunca yuva içerisi çok karanlık oluyor bununda kuşlarımın ilgisini çekmediğini görüyorum fakat yuvalık kapağını açınca kafes içinden yuvalığa otomatikman bir Aydınlanma geliyor ve Dişi bu durumda yuvalığın içine inmeye ve kafasını uzatarak merak ettiğini fark ettim, acaba bu kafese nasıl bir led yapsam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:34 -->-> Daha önceki mesaj 01:34 --

Yuvalığı giriş yerine yakın yukarı aldım mesafe şu an iyi mi?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kapağa birkaç havalandırma değili aç, aynı zamanda ışık ta girer. Yuvalıkta ışık olmaz.

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Kafesin içinde tavan kısmına yapacağınız led aydınlatma yeterli olacaktır. Muhabbetler genelde karanlık bir ortamda kuluçkaya yatar. Bu yüzden yuvalık için ayrı bir aydınlatmaya gerek yok.

4. Poyraz KURT

Poyraz KURT New Member

Beğenileri:
    0
    aynen katiliyirum karanlik olmasi lazin ama hafif los bi isik istersen bu is teknik derslerindr ogretilen basit anpul duy ve bi pille kucuk bi atdinlatma yapabilirsin box kafesde guzelmus kaca aldin

5. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Şu şekilde delik açabilirsiniz.
    Resim alıntıdır.

6. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Tşkler fikirler için saolun kapağa delik açayım hiç led ile uğraşmıyayım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:14 -->-> Daha önceki mesaj 10:13 --

Kafes ben kendim yaptırdım biraz pahalıya geldi düşünüyorsan PVC kafeslerden al hiç uğraşma

7. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    Hayırlı olsun kafesin nice yavrular alırsın kafes te inş

8. ugur67

ugur67 Member

Beğenileri:
    0
    Bende de byna benzer bir kafes var aydinlatma yaptım fakat yuvaligin icine de ışık giriyor. Girmemesi mi tercih ediliyor kuluckaya yatmasi icin yoksa herhangi bir engel olmaz mı

9. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Saol Kayahan bey tşkler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:51 -->-> Daha önceki mesaj 11:49 --

Normalde yuva içi karanlık daha iyi olur,benim kuşlar yuva kapağını açınca yuvalığa girmeye çalıştı bende onun için led falan mı döşeyeyim dedim,ama onunla da uğraşmak biraz zor sanırım kapağa delik açmayı düşündüm.

Sayfayı Paylaş